www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7 II dostane firmware 2.0 s nekomprimovanými RAWy

Sony A7 II dostane firmware 2.0 s nekomprimovanými RAWy
, , aktualita
Společnost Sony vyslyšela nářky uživatelů a připravila firmware verze 2.0 i pro fotoaparát Sony A7 II, který zavádí podporu nekomprimovaných RAWů. Umožní např. i fázové ostření s objektivy A-mount přes redukci. Doplněno: odkazy ke stažení firmwaru
reklama
Na Sony se snesla velká kritika za ztrátově komprimované RAWy, které pak při úpravách mohly způsobovat artefakty. Fotoaparáty Sony A7S II a A7R II se už dočkaly nových firmwarů, které tento neduh odstranily, levnější Sony A7 II (ILCE-7M2) na takový firmware ještě čeká. Verze 2.0, která toto řeší, má být uvolněna 18. listopadu 2015.


Sony A7 II


Vedle nekomprimovaných RAWů je tu pořád i původní možnost komprimace. Otázkou je, proč Sony volí dvě extrémní metody (bez komprimace a ztrátová komprimace), když jednoduše stačila bezeztrátová komprimace a vše by bylo vyřešeno (zabíralo by to méně místa a nebyly by artefakty). Tak snad příště, ale i toto je jednoznačně posun kupředu.

Další změnou je to, že fotoaparát dokáže fázově ostřit i při použití objektivů A-mount připojených např. přes redukci LA-EA3. Fázové ostření už tak nebude limitované pouze na objektivy E/FE-mount. Uživatelé budou moci navíc přiřadit funkci záznamu videa dalším ovládacím prvkům. O vydání nového firmwaru na adrese esuppport.sony.com vás budeme informovat.

Doplněno 19.11.2015: Nový firmware si lze stáhnout pro systém Windows a pro Mac.

Zdroj: Sony


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala