www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech

Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech
, , aktualita
Už za dva dny se představí nový fotoaparát Sony A7 IV (ILCE-7M4). Napovídá tak spuštění streamu na YouTube, kde se v metadatech dá získat i několik zajímavých informací o fotoaparátu. Patrně dostaneme 33 MPx i 4K60p video.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony chystá nový full frame fotoaparát A7 IV (ILCE-7M4). Na YouTube kanálu firmy se totiž objevil stream lákající na nový fotoaparát, který se má představit 21. října v 16:00. Metadata k videu pak prozrazují mnoho zajímavých skutečností. Podle nich by tak A7 IV měla mít 33MPx full frame snímač s podporou 10fps sekvenčního snímání. Autofokus má podporovat zaostřování na oči včetně očí zvířat (a to např. i ptáků). Hovoří se o dynamickém rozsahu přes 15 EV a tiché závěrce (patrně možnost plně elektronické).
 
Sony A7 III
 
Potěší i to, že Sony přidalo rozsáhlejší možnosti pro video i do levnějších tříd. Měli bychom se tak dočkat videa ve 4K60p (to např. dražší A7R IV stále neumí), máme tu i 10bitové barvy, kódování 4:2:2, podporu HLG, S-Cinetone, S-Log3, podporu živého streamování, All-Intra záznam a XAVC S-I. Vypadá to také na polohovatelný displej, Wi-Fi 5Ghz a USB s rychlostí 10Gbps. Procesorem bude BIONZ XR.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C
Společnost TTartisan představila další nový pevný objektiv. Tentokrát jde o kompaktní světelný model 23mm F1.4, který je určen pro APS-C a Micro Four Thirds CSC fotoaparáty. Na délku má jen lehce přes 4 cm.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují
Další z patentů společnosti Canon ukazuje dva širokoúhlé zoomy, které mohou překvapit tím, že při zoomování zkracují svou optickou délku. Oba dva začínají na 28 milimetrech a mají být relativně kompaktní.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí
Počet nevhodných témat se stále rozšiřuje a to se týká i toho, co smí a nesmí zobrazovat fotografie. Letošní vítězný snímek v Environmental Photographer of the Year (EPOTY) se stal velmi kontroverzním kvůli dítěti tmavé barvy pleti na snímku. 
22.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů