www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony chystá kompaktní full frame A7c nejen pro vloggery

Sony chystá kompaktní full frame A7c nejen pro vloggery
, , aktualita
Dalším novým fotoaparátem z dílen společnosti Sony by měl být velmi kompaktní full frame CSC model A7c. Zvěsti na Internetu říkají, že by měl mít malé rozměry a být vhodným přístrojem i pro vloggery.
K oblíbeným
reklama
Už hodně brzy by se měl představit nový full frame fotoaparát z dílen společnosti Sony. Úniky prozrazují, že by se měl jmenovat Sony A7c. Tímto by se objevila čtvrtá řada v sérii fotoaparátů A7, kde máme základní modely A7, pak verze s vysokým rozlišením A7R a varianty s nízkým rozlišením se zaměřením na nízký šum a video A7S. Řada A7c (příp. A7C) by měla být podle všeho zaměřena na kompaktnost, což by se mělo týkat i několika velmi kompaktních objektivů (patrně řady "V"), které by se měly rovněž objevit. Příchod potvrdilo několik neoficiálních zdrojů.
 
Sony A7 III
nynější Sony A7 III
 
Fotoaparát se očekává v polovině září a mluví se o podobných specifikacích jako u Sony A7 III. Je tedy pravděpodobné 24MPx rozlišení senzoru. Velikost těla by měla odpovídat spíše APS-C modelu A6600 a můžeme prý očekávat vyskakovací EVF, aby bylo tělo co nejmenší. Poněvadž má být určeno nejen pro cestovatele, ale i vloggery, měl by zde být plně otočný displej. Dále se hovoří o akumulátoru NP-FZ100, USB-C portu a jednom slotu pro SD karty. Samozřejmostí by měl být i jack pro externí mikrofon a sluchátka. Dále se nemá zapomenout na Wi-Fi (802.11ac) a Bluetooth. Pokud jde o cenu, poslední informace mluví o tom, že se má dostat lehce nad hranici $2000 (tedy přes 50.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů