www.digimanie.cz
>
>
>

Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení

Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení
, , aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou daří a akcie stoupají na hodnotě, nicméně divize fotoaparátů byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Podle posledních slov Sony se to ale postupně mění k lepšímu.
K oblíbeným
reklama
Sony vydalo výsledky o svém hospodaření a pro celou společnost jsou to pěkná čísla. Méně už to platí pro fotografickou divizi i divizi snímačů. Pokud vezmeme celé Sony, to za poslední čtvrtletí vykázalo příjmy 1968,9 mld. jenů, což je o 2 % více než před rokem. Provozní zisk se sice snížil o 1 % na 228,4 mld. jenů, ale čistý zisk se zvýšil na 233,3 mld. jenů, což je velmi pěkný 53% nárůst. Mohou za to především úspěchy v divizích Game & Network Services (G&NS) a Financial Services.
 
Sony logo
 
Pojďme ale na fotoaparáty. Ty patří do divize Electronics Products & Solutions Segment (EP&S), kam počítáme i různé audio/video produkty. Příjmy se snížily ze 483,9 na 331,8 mld. jenů, což je o 31,4 % méně. Zde se projevil dramatický pokles prodejů fotoaparátů, které byly jednou z nejvíce zasaženou kategorií pandemií. Výrazně také poklesl provozní zisk. Z 25,1 mld. jenů v plusu je nyní 9,1 mld. v minusu. Toto číslo mohlo být ještě vyšší, kdyby se Sony nepovedlo snížit provozní náklady. Výhledy do budoucna jsou ale lepší. Dle Sony se dodavatelské řetězce vrátily téměř plně do normálu a zvyšuje se také zájem ze strany uživatelů.
 
Divize snímačů Imaging & Sensing Solutions Segment (I&SS) tentokrát také moc neslavila. Poněvadž prodeje fotoaparátů klesly opravdu výrazně a dost špatně na tom byly i telefony, není divu, že klesla poptávka po snímačích v obou kategoriích. Příjmy tak spadly z 230,7 na 206,2 mld. jenů (-10,6 %) a zisk pak ze 49,5 na 25,4 mld. jenů (-48,7 %). Firma nicméně předpokládá, že ve střednědobém a dlouhodobém horizontu bude růst.
 
Zdroj: sony.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech
Zástupce společnosti Sigma se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o mnoha zajímavých skutečnostech. Mluvil např. o full frame Foveonu, náročnosti výroby objektivů i o jejich úspěších.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
18.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik