www.digimanie.cz
>
>
>

Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení

Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení
, , aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou daří a akcie stoupají na hodnotě, nicméně divize fotoaparátů byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Podle posledních slov Sony se to ale postupně mění k lepšímu.
K oblíbeným
reklama
Sony vydalo výsledky o svém hospodaření a pro celou společnost jsou to pěkná čísla. Méně už to platí pro fotografickou divizi i divizi snímačů. Pokud vezmeme celé Sony, to za poslední čtvrtletí vykázalo příjmy 1968,9 mld. jenů, což je o 2 % více než před rokem. Provozní zisk se sice snížil o 1 % na 228,4 mld. jenů, ale čistý zisk se zvýšil na 233,3 mld. jenů, což je velmi pěkný 53% nárůst. Mohou za to především úspěchy v divizích Game & Network Services (G&NS) a Financial Services.
 
Sony logo
 
Pojďme ale na fotoaparáty. Ty patří do divize Electronics Products & Solutions Segment (EP&S), kam počítáme i různé audio/video produkty. Příjmy se snížily ze 483,9 na 331,8 mld. jenů, což je o 31,4 % méně. Zde se projevil dramatický pokles prodejů fotoaparátů, které byly jednou z nejvíce zasaženou kategorií pandemií. Výrazně také poklesl provozní zisk. Z 25,1 mld. jenů v plusu je nyní 9,1 mld. v minusu. Toto číslo mohlo být ještě vyšší, kdyby se Sony nepovedlo snížit provozní náklady. Výhledy do budoucna jsou ale lepší. Dle Sony se dodavatelské řetězce vrátily téměř plně do normálu a zvyšuje se také zájem ze strany uživatelů.
 
Divize snímačů Imaging & Sensing Solutions Segment (I&SS) tentokrát také moc neslavila. Poněvadž prodeje fotoaparátů klesly opravdu výrazně a dost špatně na tom byly i telefony, není divu, že klesla poptávka po snímačích v obou kategoriích. Příjmy tak spadly z 230,7 na 206,2 mld. jenů (-10,6 %) a zisk pak ze 49,5 na 25,4 mld. jenů (-48,7 %). Firma nicméně předpokládá, že ve střednědobém a dlouhodobém horizontu bude růst.
 
Zdroj: sony.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů