reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony dosáhlo na čtyři tituly TIPA Awards 2020

16.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Mezi velmi úspěšné výrobce na letošních cenách TIPA Awards 2020 patřilo i Sony. To si totiž odneslo celkem čtyři tituly. Ceny dostalo za dvě CSC, a to jak ve třídě APS-C, tak i full frame, dále za kompakt a technologickou inovaci.
Dalším výrobcem, který patřil na letošních cenách TIPA Awards 2020 mezi nejúspěšnější, je už tradičně Sony. To má letos čtyři ocenění a má tak stejně jako např. Nikon a Fujifilm. Nejlepším CSC pro experty je letos Sony A6600 (ILCE-6600). Je dle poroty univerzálním a výborným fotoaparátem pro fotografie i video. Má Real-Time Tracking AF včetně detekce očí, zvládá 11fps sekvenční snímání, má solidní výdrž díky akumulátoru řady Z a nechybí ani 4K video a stabilizace.
 
Sony A6600
 
Titul nejlepšího full frame CSC fotoaparátu pro profesionály dostal letos Sony A7R IV (ILCE-7RM2). Ten má např. 4snímkovou multiexpozici pro vytvoření až 240MPx fotografie, máme tu 10fps snímání v plném rozlišení, 4K video z celé šířky displeje, dva sloty pro UHS-II karty a opět Real-Time Tracking AF.
 
Sony A7R IV
 
Výčet pokračuje nejlepším kompaktem pro experty, jímž se stává Sony Cyber-shot RX100 VII. Jde o kompaktní fotoaparát s funkcemi z profesionálních přístrojů. Má optickou stabilizaci, 20fps snímání, 4K video, zpomalený záznam s rychlostí až 1000 fps díky Exmor R CMOS snímači s vlastní DRAM pamětí.
 
Sony Cyber-shot RX100 VII
 
Nejlepší inovací je pak již několikrát zmíněný Real-Time Tracking AF. Ten dokáže po úspěšném zamčení sledovat objekt po celé scéně včetně schopnosti výběru oka a zaostření na něj. Využívá systému AI a lépe se tak "učí" vlastnosti objektu, jako jsou jeho barva, jas, vzdálenost a další detaily. Porota ocenila pokrok v oblasti rychlosti i přesnosti.
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama