Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5

Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
, , aktualita
APS-C a full frame fotoaparáty Sony budou moci nově využít i dalšího objektivů značky Voigtländer (Cosiny). Půjde o širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 21 milimetrů a světelností s hodnotou F3,5.
reklama
Cosina uvedla trojici nových objektivů, přičemž makro objektiv Macro APO-Lanthar 110mm F2.5 jsme si již představili. Nyní se podíváme na další novinku, objektiv Color-Skopar 21mm F3.5 Aspherical, který je rovněž určen pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty Sony. Při reálné ohniskové vzdálenosti 21 mm dává úhel záběru 91,2°. U APS-C přístrojů bude jeho přepočtená ohnisková vzdálenost okolo 32 mm.
 
Cosina Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
 
Světelnost objektivu má hodnotu F3,5, přičemž je vybaven irisovou clonou s 10 lamelami a maximální hodnotou až F22. V optické konstrukci je celkem 9 optických členů v 8 skupinách, najdete tu i asférický typ členů. Výrobce také zapracoval na optimalizaci úhlu dopadu světelných paprsků na senzor.
 
Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 20 centimetrů. Jeho míry jsou pak 62,8 mm v průměru a 39,9 mm na délku, což z něj dělá poměrně kompaktní záležitost. S objektivem pak můžete používat filtry o průměru 52 mm. Cenu a dostupnost novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář