Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5

Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
, , aktualita
APS-C a full frame fotoaparáty Sony budou moci nově využít i dalšího objektivů značky Voigtländer (Cosiny). Půjde o širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 21 milimetrů a světelností s hodnotou F3,5.
reklama
Cosina uvedla trojici nových objektivů, přičemž makro objektiv Macro APO-Lanthar 110mm F2.5 jsme si již představili. Nyní se podíváme na další novinku, objektiv Color-Skopar 21mm F3.5 Aspherical, který je rovněž určen pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty Sony. Při reálné ohniskové vzdálenosti 21 mm dává úhel záběru 91,2°. U APS-C přístrojů bude jeho přepočtená ohnisková vzdálenost okolo 32 mm.
 
Cosina Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
 
Světelnost objektivu má hodnotu F3,5, přičemž je vybaven irisovou clonou s 10 lamelami a maximální hodnotou až F22. V optické konstrukci je celkem 9 optických členů v 8 skupinách, najdete tu i asférický typ členů. Výrobce také zapracoval na optimalizaci úhlu dopadu světelných paprsků na senzor.
 
Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 20 centimetrů. Jeho míry jsou pak 62,8 mm v průměru a 39,9 mm na délku, což z něj dělá poměrně kompaktní záležitost. S objektivem pak můžete používat filtry o průměru 52 mm. Cenu a dostupnost novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh
Vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM byl sice ohlášen už březnu, teprve nyní se ale dostává na trh. Dozvěděli jsme se také některé další technické údaje. Překvapivá je např. nízká hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video
Po dlouhé době se v nabídce Canonu objevuje nový velký ultrazoom. PowerShot SX70 HS ponechává 65× optický zoom a 21mm ohniskovou vzdálenost, zrychluje však procesor a přidal také UHD 4K video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic
Tradiční výrobce fotografického příslušenství Lowepro dává na trh novou generaci brašen, batohů a jiného příslušenství řady ProTactic. Vylepšují modularitu a organizaci, zapracovalo se také na přístupu a odolnosti.
20.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx
Internetem kolují zvěsti, že Panasonic chystá už na příští týden koncept nového full frame CSC fotoaparátu. Z neoficiálních zdrojů se objevily zprávy např. o tom, že bude mít čip s rozlišením přes 42 MPx a pokročilé možnosti natáčení videa.
18.9.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů