Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5

Sony dostává Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
, , aktualita
APS-C a full frame fotoaparáty Sony budou moci nově využít i dalšího objektivů značky Voigtländer (Cosiny). Půjde o širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 21 milimetrů a světelností s hodnotou F3,5.
reklama
Cosina uvedla trojici nových objektivů, přičemž makro objektiv Macro APO-Lanthar 110mm F2.5 jsme si již představili. Nyní se podíváme na další novinku, objektiv Color-Skopar 21mm F3.5 Aspherical, který je rovněž určen pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty Sony. Při reálné ohniskové vzdálenosti 21 mm dává úhel záběru 91,2°. U APS-C přístrojů bude jeho přepočtená ohnisková vzdálenost okolo 32 mm.
 
Cosina Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
 
Světelnost objektivu má hodnotu F3,5, přičemž je vybaven irisovou clonou s 10 lamelami a maximální hodnotou až F22. V optické konstrukci je celkem 9 optických členů v 8 skupinách, najdete tu i asférický typ členů. Výrobce také zapracoval na optimalizaci úhlu dopadu světelných paprsků na senzor.
 
Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 20 centimetrů. Jeho míry jsou pak 62,8 mm v průměru a 39,9 mm na délku, což z něj dělá poměrně kompaktní záležitost. S objektivem pak můžete používat filtry o průměru 52 mm. Cenu a dostupnost novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč
Ani společnost Nikon nezapomněla na své zákazníky a připravila si pro ně cashback akci. Ta se týká fotoaparátů i mnoha objektivů. Maximálním bonusem, který vám může být vyplacen, je 7500 Kč za zrcadlovku Nikon D7500.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů
Instagram je natolik populární sociální sítí pro sdílení fotografií, že se jí podařilo překonat metu jedné miliardy uživatelů. V rámci společnosti Facebook, která jej vlastní, jde už o několikátou miliardovou aplikaci.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: červen 2018 Doporučené fotoaparáty: červen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.6.2018, návod, Milan Šurkala41 komentářů
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře