Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony Ericsson Cyber-shot C702 a C902 se představují

13.2.2008, Pavel Bureš, aktualita
Společnost Sony Ericsson ukázala světu dvojici svých nových telefonů, které kromě běžných funkcí zaujmou na poměry mobilů také kvalitním fotoaparátem a doprovodnými multimediálními funkcemi.

Sony Ericsson Cyber-Shot C702


Jak již slovo Cyber-Shot v názvu mobilu napovídá, nebude tento Sony Ericsson sloužit jenom k telefonování a posílání textových zpráv. Mobil je vybaven 3,2 Mpix digitálním fotoaparátem nabízejícím dvojnásobné digitální přiblížení a automatické vyvážení bílé i kontrastu po pořízení snímku.

Váha telefonu je na dnešní poměry značná (105 gramů), rozměry činí 106 x 48 x 16 mm. Sony Ericsson Cyber-Shot C702 dokáže pracovat na 4 GSM frekvencích, majitelé mohou využít rychlých datových přenosů EDGE. Z dalších funkcí stojí za zmínku FM rádio, přehrávač hudby, podpora standardu A2DP pro bezdrátový přenos audia a také PictBridge pro přímý tisk. Telefon je vybaven propracovaným webovým prohlížečem NetFront, který patří mezi špičku také na kapesních počítačích.

Rozlišení displeje činí 240 x 320 pixelů, SE zobrazuje 262 tisíc barev. Interní paměť je relativně velká, telefon nabídne 150 MB. Pomyslnou třešničkou na dortu není nic jiného než přijímač signálu GPS.


Sony Ericsson Cyber-Shot C902


Dražší a o několik funkcí bohatší novinka váží 107 gramů a její rozměry činí 108 x 49 x 11 milimetrů. Telefon disponuje FM rádiem, hrami, podporuje J2ME a umožňuje stahovat hudbu z internetu přímo do telefonu. S počítačem propojíte Sony Ericsson Cyber-Shot C902 za několik sekund, neboť mobil nabízí technologii USB Mass Storage, díky které se telefon bude na PC s moderním operačním systémem jevit jako další pevný disk.

SE je vybaven pětimegapixelovým fotoaparátem doplněným několika dalšími funkcemi – 16x digitálním zoomem, automatickou detekcí obličeje, digitální stabilizací obrazu, redukcí červených očí atp. Sony Ericsson Cyber-Shot C902 dokáže zaznamenat i videosekvence.

Oproti předchozímu modelu chybí satelitní navigace, zvětšila se však vnitřní paměť na 256 MB. Tu lze v případě potřeby rozšířit pomocí paměťových karet Memory Stick Micro.

Oba modely jsou velmi zajímavé a je otázkou, jakou cenu výrobce nastaví. Sony Ericsson je však znám jako společnost, jejichž produkty mají velmi dobrý poměr ceny a výkonu, takže se nejspíš máme na co těšit.

Zdroj: Sony Ericsson