www.digimanie.cz
>
>
>

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery
, , aktualita
Vloggování je dnes velmi populární a uzpůsobují se tomu nejen fotoaparáty, ale i příslušenství pro ně. Sony tak představilo kombinovaný stativ a grip GP-VPT2BT, který umožňuje bezdrátovou komunikaci pomocí Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Video má v dnešní době čím dál tím větší úlohu, na což reagovaly i schopnosti fotoaparátů. Zvyšuje se rozlišení, zlepšuje se stabilizace, autofokus a také se mění i způsob, jakým lidé tyto fotoaparáty vlastně používají. Zdaleka nejde jen o záznam rodinného videa, dnes se také výrazně rozšiřuje vloggování. Lidé natáčí sami sebe a komentují nejrůznější témata. Právě pro ně přichystala společnost Sony nový grip GP-VPT2BT. Na rozdíl od svého předchůdce využívá ke spojení bezdrátovou technologii Bluetooth, což pak zajistí, že je zachována odolnost vůči vodě a je možno natáčet i v dešti.
 
Sony GP-VPT2BT
 
Na gripu jsou tlačítka pro vyfocení fotky, natočení videa, je zde i kolébka zoomu, funkční konfigurovatelné tlačítko, zámek, otočný kloub s možností nastavit úhel natočení fotoaparátu a další tlačítko, které umožňuje otočit fotoaparát o 180° (dopředu před osobu nebo naopak na osobu, která natáčí). Poněvadž je ke spojení využito Bluetooth, plně podporovány jsou pouze fotoaparáty s tímto rozhraním a aktualizovaným firmwarem. Konkrétně jde o modely:
  • A9 II
  • A9
  • A7R IV
  • A7R III
  • A7 III
  • A6600
  • A6400
  • A6100
  • Cyber-shot RX100 VII
  • Cyber-shot RX0 II
 
 
Další zajímavou funkcí gripu je i to, že má vzadu dvě výklopné nožičky a může pak fungovat jako malý stativ. Cena nového gripu byla stanovena na $140.
 
GP-VPT2BT
 
GP-VPT2BT
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů