www.digimanie.cz
>
>
>

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery
, , aktualita
Vloggování je dnes velmi populární a uzpůsobují se tomu nejen fotoaparáty, ale i příslušenství pro ně. Sony tak představilo kombinovaný stativ a grip GP-VPT2BT, který umožňuje bezdrátovou komunikaci pomocí Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Video má v dnešní době čím dál tím větší úlohu, na což reagovaly i schopnosti fotoaparátů. Zvyšuje se rozlišení, zlepšuje se stabilizace, autofokus a také se mění i způsob, jakým lidé tyto fotoaparáty vlastně používají. Zdaleka nejde jen o záznam rodinného videa, dnes se také výrazně rozšiřuje vloggování. Lidé natáčí sami sebe a komentují nejrůznější témata. Právě pro ně přichystala společnost Sony nový grip GP-VPT2BT. Na rozdíl od svého předchůdce využívá ke spojení bezdrátovou technologii Bluetooth, což pak zajistí, že je zachována odolnost vůči vodě a je možno natáčet i v dešti.
 
Sony GP-VPT2BT
 
Na gripu jsou tlačítka pro vyfocení fotky, natočení videa, je zde i kolébka zoomu, funkční konfigurovatelné tlačítko, zámek, otočný kloub s možností nastavit úhel natočení fotoaparátu a další tlačítko, které umožňuje otočit fotoaparát o 180° (dopředu před osobu nebo naopak na osobu, která natáčí). Poněvadž je ke spojení využito Bluetooth, plně podporovány jsou pouze fotoaparáty s tímto rozhraním a aktualizovaným firmwarem. Konkrétně jde o modely:
  • A9 II
  • A9
  • A7R IV
  • A7R III
  • A7 III
  • A6600
  • A6400
  • A6100
  • Cyber-shot RX100 VII
  • Cyber-shot RX0 II
 
 
Další zajímavou funkcí gripu je i to, že má vzadu dvě výklopné nožičky a může pak fungovat jako malý stativ. Cena nového gripu byla stanovena na $140.
 
GP-VPT2BT
 
GP-VPT2BT
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů