www.digimanie.cz
>
>
>

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery

Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery
, , aktualita
Vloggování je dnes velmi populární a uzpůsobují se tomu nejen fotoaparáty, ale i příslušenství pro ně. Sony tak představilo kombinovaný stativ a grip GP-VPT2BT, který umožňuje bezdrátovou komunikaci pomocí Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Video má v dnešní době čím dál tím větší úlohu, na což reagovaly i schopnosti fotoaparátů. Zvyšuje se rozlišení, zlepšuje se stabilizace, autofokus a také se mění i způsob, jakým lidé tyto fotoaparáty vlastně používají. Zdaleka nejde jen o záznam rodinného videa, dnes se také výrazně rozšiřuje vloggování. Lidé natáčí sami sebe a komentují nejrůznější témata. Právě pro ně přichystala společnost Sony nový grip GP-VPT2BT. Na rozdíl od svého předchůdce využívá ke spojení bezdrátovou technologii Bluetooth, což pak zajistí, že je zachována odolnost vůči vodě a je možno natáčet i v dešti.
 
Sony GP-VPT2BT
 
Na gripu jsou tlačítka pro vyfocení fotky, natočení videa, je zde i kolébka zoomu, funkční konfigurovatelné tlačítko, zámek, otočný kloub s možností nastavit úhel natočení fotoaparátu a další tlačítko, které umožňuje otočit fotoaparát o 180° (dopředu před osobu nebo naopak na osobu, která natáčí). Poněvadž je ke spojení využito Bluetooth, plně podporovány jsou pouze fotoaparáty s tímto rozhraním a aktualizovaným firmwarem. Konkrétně jde o modely:
  • A9 II
  • A9
  • A7R IV
  • A7R III
  • A7 III
  • A6600
  • A6400
  • A6100
  • Cyber-shot RX100 VII
  • Cyber-shot RX0 II
 
 
Další zajímavou funkcí gripu je i to, že má vzadu dvě výklopné nožičky a může pak fungovat jako malý stativ. Cena nového gripu byla stanovena na $140.
 
GP-VPT2BT
 
GP-VPT2BT
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
23.1.2020, aktualita, Kateřina Hoferková