www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10

Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
, , aktualita
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
K oblíbeným
reklama
Vlogování je dnes v mnoha případech hnacím motorem trhu fotoaparátů. Také Sony naskočilo na tento vlak a přineslo nový fotoaparát ZV-E10 zaměřený právě na vloggery. V podstatě jde o APS-C CSC fotoaparát A6100, který dostal navíc několik funkcí pro video.  Při jeho natáčení svítí přední dioda a displej zobrazuje červené lemování, takže uživatel vždy snadno zjistí, zda se nahrává nebo ne. Máme zde plně otočný displej a zoomovací páčku kolem spouště, která může ovládat objektivy s powerzoomem (např. 16-50mm) s 8 různými rychlostmi zoomování.
 
Sony ZV-E10
 
Nechybí ani lepší interní mikrofon se sledováním zdroje zvuku a v balení najdete i větrnou clonu. Patice Multi Interface se dá použít např. k přenosu audia a najdeme tu také dva 3,5mm jacky pro externí mikrofon i sluchátka. K dispozici je také Showcase Mode pro produktové recenze, kdy fotoaparát může přeostřovat mezi produktem a tváří prezentujícího. Režim pro rozmazané pozadí plně odcloní a je tu i funkce vyhlazení pokožky. Nechybí ani možnost okamžitého streamování a použití jako webkamery. Fotoaparát podporuje rychlé přepínání mezi focením, videem a slow-motion záznamem.
 
Sony ZV-E10
 
Jinak jde o vcelku standardní fotoaparát. Má APS-C snímač Exmor CMOS s rozměry 23,5x15,6 mm a rozlišením 25,0 MPx (efektivně 24,2 MPx). Podporováno je ukládání do JPEGu i 14bitových RAWů, zaostřování je hybridní (citlivost od -3 EV s F2.0). Zajímavé je, že tu nemáme mechanickou stabilizaci, takže se uživatel musí spokojit s digitální aktivní formou a případně optickou v objektivu. Videa pak umí ve formátu XAVC S (MPEG-4 AVC/H.264). Rozlišením a frekvencemi nijak nevybočuje, a tak je maximem UHD 4K (3840x2160 pixelů) při 30 fps s kódováním 4:2:0 v 8bitové barevné hloubce a datovém toku 100 Mbps, potěší přítomnost S-Log3. Je však potřeba zmínit, že jde o resamplované video z cca 6K rozlišení (2,4krát více pixelů, než je 4K). Ve Full HD pak zvládne až 120 fps.
 
Sony ZV-E10
 
Sekvenční snímání může dosáhnout 11 fps (buffer na 46 RAWů). Citlivosti mohou být od ISO 100 do 32000 pro foto i video (ISO 50 až 50000 v rozšířeném režimu pro foto). Časy pak mají rozsah od 1/4000 sekundy do 30 sekund. 
 
Sony ZV-E10
 
Podporovanými paměťovými kartami jsou až SDXC (max. UHS-I), slot ale zvládne i Memory Stick PRO Duo. Dotykový displej má 3,0” úhlopříčku a rozlišení 921 tisíc bodů a jak již bylo řečeno, je plně otočný. Nechybí bezdrátové rozhraní Wi-Fi a Bluetooth 4.1. Akumulátor NP-FW50 má vydržet na pořízení 440 snímků. Fotoaparát má rozměry 115,2x64,2x44,8 mm a váží 343 gramů s baterií i kartou. Cena byla stanovena na 19500 Kč s DPH za tělo a 22500 Kč za set s objektivem 16-50mm. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala