www.digimanie.cz
>
>
>

Sony LA-EA5: adaptér podporuje autofokus s SSM, SAM i ozubeným převodem

Sony LA-EA5: adaptér podporuje autofokus s SSM, SAM i ozubeným převodem
, , aktualita
Sony představilo nový adaptér LA-EA5, který umožňuje montáž objektivů s A-Mount na těla s E-Mount. Zajímavostí tohoto adaptéru je podpora různých typů autofokusu, tedy nejen SSM a SAM, ale dokonce i přes ozubený převod.
K oblíbeným
reklama
Sony A-Mount to už má v podstatě za sebou, společnost Sony pro něj už pěkně dlouhou dobu nic nepředstavila. Protože se ale stále najde mnoho uživatelů, kteří mají starší objektivy pro tento systém, máme tu několik adaptérů, které dokáží zajistit možnost montáže A-Mount objektivu na E-Mount tělo (CSC fotoaparát Sony). Nyní se objevuje už pátý adaptér LA-EA5, který opět přináší jinou šíři podporovaných funkcí. V tomto případě se hrálo především na podporu autofokusu.
 
Sony LA-EA5
 
Nový adaptér si rozumí nejen s objektivy vybavenými zaostřovacími motorky SSM (Super Sonic wave Motor) a SAM (Smooth Autofocus Motor), ale také s objektivy bez motorku, kde byl autofokus řešen pomocí ozubeného převodu (např. Sonnar T* 135mm F1.8 ZA nebo Planar T* 85mm F1.4 ZA). Možné je tak využít fázovou detekci po celé ploše snímače, Real-Time Eye AF pro lidi i zvířata, Real-Time Tracking a AF/AE pro objektivy SAM a SSM, některé funkce umí i objektiv bez motorku (přesný rozsah podporovaných funkcí se ale může u konkrétních kombinací těl a objektivů lišit, podpora fázového AF s objektivy s převodem je dostupná jen u A7R IV a A6600).
 
Sony LA-EA5
 
Díky malým rozměrům adaptéru by ho mělo být možné použít i při nasazení vertikálního bateriového gripu. Co se týče podporovaných fotoaparátů, máme zde Sony A6100, A6400, A6600 (max. 11 fps), z full frame přístrojů je to pak A7 III, A7R III, A7R IV (do 10 fps), A7S III, A9 (do 10 fps) a A9 II (také do 10 fps). Adaptér má 66,0 mm v průměru a 31,7 mm na délku, váží pak 88 gramů. Do prodeje půjde v říjnu 2020 za cenu $249,99 (odhadem 6500-7000 Kč s DPH).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů