www.digimanie.cz
>
>
>

Sony LA-EA5: adaptér podporuje autofokus s SSM, SAM i ozubeným převodem

Sony LA-EA5: adaptér podporuje autofokus s SSM, SAM i ozubeným převodem
, , aktualita
Sony představilo nový adaptér LA-EA5, který umožňuje montáž objektivů s A-Mount na těla s E-Mount. Zajímavostí tohoto adaptéru je podpora různých typů autofokusu, tedy nejen SSM a SAM, ale dokonce i přes ozubený převod.
K oblíbeným
reklama
Sony A-Mount to už má v podstatě za sebou, společnost Sony pro něj už pěkně dlouhou dobu nic nepředstavila. Protože se ale stále najde mnoho uživatelů, kteří mají starší objektivy pro tento systém, máme tu několik adaptérů, které dokáží zajistit možnost montáže A-Mount objektivu na E-Mount tělo (CSC fotoaparát Sony). Nyní se objevuje už pátý adaptér LA-EA5, který opět přináší jinou šíři podporovaných funkcí. V tomto případě se hrálo především na podporu autofokusu.
 
Sony LA-EA5
 
Nový adaptér si rozumí nejen s objektivy vybavenými zaostřovacími motorky SSM (Super Sonic wave Motor) a SAM (Smooth Autofocus Motor), ale také s objektivy bez motorku, kde byl autofokus řešen pomocí ozubeného převodu (např. Sonnar T* 135mm F1.8 ZA nebo Planar T* 85mm F1.4 ZA). Možné je tak využít fázovou detekci po celé ploše snímače, Real-Time Eye AF pro lidi i zvířata, Real-Time Tracking a AF/AE pro objektivy SAM a SSM, některé funkce umí i objektiv bez motorku (přesný rozsah podporovaných funkcí se ale může u konkrétních kombinací těl a objektivů lišit, podpora fázového AF s objektivy s převodem je dostupná jen u A7R IV a A6600).
 
Sony LA-EA5
 
Díky malým rozměrům adaptéru by ho mělo být možné použít i při nasazení vertikálního bateriového gripu. Co se týče podporovaných fotoaparátů, máme zde Sony A6100, A6400, A6600 (max. 11 fps), z full frame přístrojů je to pak A7 III, A7R III, A7R IV (do 10 fps), A7S III, A9 (do 10 fps) a A9 II (také do 10 fps). Adaptér má 66,0 mm v průměru a 31,7 mm na délku, váží pak 88 gramů. Do prodeje půjde v říjnu 2020 za cenu $249,99 (odhadem 6500-7000 Kč s DPH).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů