Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony odkládá uvedení fotoaparátu ZV-E10 kvůli výročí japonské invaze do Číny

, , aktualita
Sony odkládá uvedení fotoaparátu ZV-E10 kvůli výročí japonské invaze do Číny
Dnes měl být představen nový vlogovací fotoaparát Sony ZV-E10 s APS-C senzorem. Nešťastně zvolené datum ale způsobilo rozhořčení v Číně a japonská společnost přistoupila k posunutí termínu uvedení.
Sony odkládá uvedení fotoaparátu ZV-E10 kvůli výročí japonské invaze do Číny
Dnes, 7. července 2021, měl být představen nový APS-C fotoaparát společnosti Sony, model ZV-E10. Netradiční název napovídá, že mělo jít o fotoaparát mířený především na vloggery. Toto datum ale nebylo vhodně zvoleno, neboť připadá na výročí japonské invaze do Číny z roku 1937. Čínské sociální sítě se po ohlášení začaly plnit nesouhlasnými příspěvky obviňující Sony z neúcty a nedostatku respektu.
 
Sony ZV-E10
 
Sony se za nešťastně zvolené datum omluvilo a akci, na které měl být fotoaparát uveden, posunulo. Nové náhradní datum zatím nebylo zveřejněno. Pokud jde o fotoaparát, hovoří se o 24MPx APS-C snímači s možností natáčet 4K 25p video při 100 Mbps (a patrně i 30p), Full HD má zvládnout při 100 fps. Bude zde standardní i aktivní stabilizace, nemá chybět speciální režim autofokusu pro produktové prezentace (snadný výběr, zda ostřit na tvář nebo produkt), což známe už ze ZV-1. Automatické nastavení expozice se může řídit jasem tváře. Speciální tlačítko dá důraz na rozmazané pozadí (zvolí nižší clonu) a fotoaparát bude možné napájet přes USB-C s možností streamování. Tělo nemá mít EVF a očekává se cena okolo 900 USD.