www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony odkládá uvedení fotoaparátu ZV-E10 kvůli výročí japonské invaze do Číny

Sony odkládá uvedení fotoaparátu ZV-E10 kvůli výročí japonské invaze do Číny
, , aktualita
Dnes měl být představen nový vlogovací fotoaparát Sony ZV-E10 s APS-C senzorem. Nešťastně zvolené datum ale způsobilo rozhořčení v Číně a japonská společnost přistoupila k posunutí termínu uvedení.
K oblíbeným
reklama
Dnes, 7. července 2021, měl být představen nový APS-C fotoaparát společnosti Sony, model ZV-E10. Netradiční název napovídá, že mělo jít o fotoaparát mířený především na vloggery. Toto datum ale nebylo vhodně zvoleno, neboť připadá na výročí japonské invaze do Číny z roku 1937. Čínské sociální sítě se po ohlášení začaly plnit nesouhlasnými příspěvky obviňující Sony z neúcty a nedostatku respektu.
 
Sony ZV-E10
 
Sony se za nešťastně zvolené datum omluvilo a akci, na které měl být fotoaparát uveden, posunulo. Nové náhradní datum zatím nebylo zveřejněno. Pokud jde o fotoaparát, hovoří se o 24MPx APS-C snímači s možností natáčet 4K 25p video při 100 Mbps (a patrně i 30p), Full HD má zvládnout při 100 fps. Bude zde standardní i aktivní stabilizace, nemá chybět speciální režim autofokusu pro produktové prezentace (snadný výběr, zda ostřit na tvář nebo produkt), což známe už ze ZV-1. Automatické nastavení expozice se může řídit jasem tváře. Speciální tlačítko dá důraz na rozmazané pozadí (zvolí nižší clonu) a fotoaparát bude možné napájet přes USB-C s možností streamování. Tělo nemá mít EVF a očekává se cena okolo 900 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů