www.digimanie.cz
>
>
>

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto
, , aktualita
V polovině dubna postihla Japonsko dvě silná zemětřesení. Z výrobců fotografické techniky to nejvíce odnesl asi Nikon a Sony. Sony nyní oznamuje, že některé fotoaparáty budou nyní hodně nedostatkovým zbožím. Aktualizováno: seznam dalších posunutých produktůreklama
Zemětřesení v Kumamoto v Japonsku byla hodně silná a významnou měrou postihla několik výrobců fotografické techniky. Nikon už v minulosti oznámil pozdržení některých přístrojů, např. fotoaparáty představené v únoru se na trh dostávají teprve v těchto dnech a u některých kompaktů bylo před pár dny oznámeno další odložení dokonce na říjen. Nesnadnou situaci má také Sony, které to poškodilo především továrny na snímací čipy, což v důsledku postihuje takřka všechny výrobce digitálních fotoaparátů i smartphonů.


Sony A5100


Nyní ale Sony oficiálně oznámilo, že nebude stíhat vyrábět některé vlastní starší přístroje a v následující době tak můžeme očekávat jejich vážný nedostatek. Konkrétně se jedná o full frame CSC přístroje Sony A7, A7R a A7S. Dále se nedostatek bude týkat i SLT fotoaparátů Sony A77 II a A99, z APS-C CSC fotoaparátů pak bude nedostatkovým model Sony A5100. Ostatní modely na tom budou patrně o něco lépe, ale i zde Sony varuje, že to s dodávkami nebude úplně ideální.

Aktualizace 28.6.2016: Dalšími zpožděnými produkty jsou objektiv Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS (SEL70200GM) a tekekonvertory SEL14TC a SEL20TC. Z původního červnového termínu se posunuly na září.

Zdroj: sony.jp

Sony Alpha ILCE-7
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Alpha A5100
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony ILCA-77M2
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Alpha SLT-A99V
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala