www.digimanie.cz
>
>
>

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto
, , aktualita
V polovině dubna postihla Japonsko dvě silná zemětřesení. Z výrobců fotografické techniky to nejvíce odnesl asi Nikon a Sony. Sony nyní oznamuje, že některé fotoaparáty budou nyní hodně nedostatkovým zbožím. Aktualizováno: seznam dalších posunutých produktů
K oblíbeným
reklama
Zemětřesení v Kumamoto v Japonsku byla hodně silná a významnou měrou postihla několik výrobců fotografické techniky. Nikon už v minulosti oznámil pozdržení některých přístrojů, např. fotoaparáty představené v únoru se na trh dostávají teprve v těchto dnech a u některých kompaktů bylo před pár dny oznámeno další odložení dokonce na říjen. Nesnadnou situaci má také Sony, které to poškodilo především továrny na snímací čipy, což v důsledku postihuje takřka všechny výrobce digitálních fotoaparátů i smartphonů.


Sony A5100


Nyní ale Sony oficiálně oznámilo, že nebude stíhat vyrábět některé vlastní starší přístroje a v následující době tak můžeme očekávat jejich vážný nedostatek. Konkrétně se jedná o full frame CSC přístroje Sony A7, A7R a A7S. Dále se nedostatek bude týkat i SLT fotoaparátů Sony A77 II a A99, z APS-C CSC fotoaparátů pak bude nedostatkovým model Sony A5100. Ostatní modely na tom budou patrně o něco lépe, ale i zde Sony varuje, že to s dodávkami nebude úplně ideální.

Aktualizace 28.6.2016: Dalšími zpožděnými produkty jsou objektiv Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS (SEL70200GM) a tekekonvertory SEL14TC a SEL20TC. Z původního červnového termínu se posunuly na září.

Zdroj: sony.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala