www.digimanie.cz
>
>
>

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto

Sony oznamuje zpoždění produkce kvůli zemětřesení v Kumamoto
, , aktualita
V polovině dubna postihla Japonsko dvě silná zemětřesení. Z výrobců fotografické techniky to nejvíce odnesl asi Nikon a Sony. Sony nyní oznamuje, že některé fotoaparáty budou nyní hodně nedostatkovým zbožím. Aktualizováno: seznam dalších posunutých produktů
reklama
Zemětřesení v Kumamoto v Japonsku byla hodně silná a významnou měrou postihla několik výrobců fotografické techniky. Nikon už v minulosti oznámil pozdržení některých přístrojů, např. fotoaparáty představené v únoru se na trh dostávají teprve v těchto dnech a u některých kompaktů bylo před pár dny oznámeno další odložení dokonce na říjen. Nesnadnou situaci má také Sony, které to poškodilo především továrny na snímací čipy, což v důsledku postihuje takřka všechny výrobce digitálních fotoaparátů i smartphonů.


Sony A5100


Nyní ale Sony oficiálně oznámilo, že nebude stíhat vyrábět některé vlastní starší přístroje a v následující době tak můžeme očekávat jejich vážný nedostatek. Konkrétně se jedná o full frame CSC přístroje Sony A7, A7R a A7S. Dále se nedostatek bude týkat i SLT fotoaparátů Sony A77 II a A99, z APS-C CSC fotoaparátů pak bude nedostatkovým model Sony A5100. Ostatní modely na tom budou patrně o něco lépe, ale i zde Sony varuje, že to s dodávkami nebude úplně ideální.

Aktualizace 28.6.2016: Dalšími zpožděnými produkty jsou objektiv Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS (SEL70200GM) a tekekonvertory SEL14TC a SEL20TC. Z původního červnového termínu se posunuly na září.

Zdroj: sony.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala