www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony údajně chystá A9x, A7 IV, novou RX i objektivy

Sony údajně chystá A9x, A7 IV, novou RX i objektivy
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace, které napovídají, že by Sony mohlo brzy představit několik nových fotoaparátů, a to jak full frame CSC, tak i kompakt. Dále se hovoří i o dvou světelných pevných objektivech.
K oblíbeným
reklama
V příštím roce by měla společnost Sony představit několik fotografických novinek. Tzv. "rumors" hovoří o příchodu několika nových fotoaparátů i objektivů. Patrně už na CES 2021 v lednu by se mohl objevit fotoaparát Sony A9 3. generace (zatím se neví, zda A9S nebo A9 III). I když A9 II byla představena teprve nedávno v říjnu 2019, šlo jen o jemné vylepšení modelu A9, takže nástupce dává smysl. Hovoří se o novém snímači se zhruba 50MPx rozlišením, který má zvládat 8K video při 30 fps bez přehřívání. Další vlastnosti (autofokus, EVF) by měly být převzaty z A7S III.
 
Sony A9 II
 
Zhruba v polovině roku se očekává Sony A7 IV. Tentokrát by mělo dojít na novější full frame snímač, pravděpodobně s 30-32MPx rozlišením a rychlejším vyčítáním pixelů. Podle všeho se dostane na standardní EVF s rozlišením 3,69 mil. bodů, ale obrazová kvalita a AF by měly být na špičkové úrovni. Předpokládá se 4K 60p video (neuvést ho, to by byl už dnes velký přešlap). A7S III má pak dostat firmware s podporou 12bitového 4K/120p výstupu v RAWu přes HDMI.
 
Objevily se také informace o příchodu nového kompaktu řady Cyber-shot RX. Od posledního modelu RX100 VII tu máme totiž trochu časovou mezeru. O tomto modelu nevíme zatím nic. Dále se hovoří o brzkém příchodu Sony FE 16mm F1.8 GM, o něco později by se měl objevit Sony FE 35mm F1.4 GM.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů