www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony údajně chystá A9x, A7 IV, novou RX i objektivy

Sony údajně chystá A9x, A7 IV, novou RX i objektivy
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace, které napovídají, že by Sony mohlo brzy představit několik nových fotoaparátů, a to jak full frame CSC, tak i kompakt. Dále se hovoří i o dvou světelných pevných objektivech.
K oblíbeným
reklama
V příštím roce by měla společnost Sony představit několik fotografických novinek. Tzv. "rumors" hovoří o příchodu několika nových fotoaparátů i objektivů. Patrně už na CES 2021 v lednu by se mohl objevit fotoaparát Sony A9 3. generace (zatím se neví, zda A9S nebo A9 III). I když A9 II byla představena teprve nedávno v říjnu 2019, šlo jen o jemné vylepšení modelu A9, takže nástupce dává smysl. Hovoří se o novém snímači se zhruba 50MPx rozlišením, který má zvládat 8K video při 30 fps bez přehřívání. Další vlastnosti (autofokus, EVF) by měly být převzaty z A7S III.
 
Sony A9 II
 
Zhruba v polovině roku se očekává Sony A7 IV. Tentokrát by mělo dojít na novější full frame snímač, pravděpodobně s 30-32MPx rozlišením a rychlejším vyčítáním pixelů. Podle všeho se dostane na standardní EVF s rozlišením 3,69 mil. bodů, ale obrazová kvalita a AF by měly být na špičkové úrovni. Předpokládá se 4K 60p video (neuvést ho, to by byl už dnes velký přešlap). A7S III má pak dostat firmware s podporou 12bitového 4K/120p výstupu v RAWu přes HDMI.
 
Objevily se také informace o příchodu nového kompaktu řady Cyber-shot RX. Od posledního modelu RX100 VII tu máme totiž trochu časovou mezeru. O tomto modelu nevíme zatím nic. Dále se hovoří o brzkém příchodu Sony FE 16mm F1.8 GM, o něco později by se měl objevit Sony FE 35mm F1.4 GM.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala