www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony údajně chystá high-endový APS-C ve stylu A9

Sony údajně chystá high-endový APS-C ve stylu A9
, , aktualita
Na internet prosakují neoficiální informace o brzkém příchodu CSC fotoaparátu Sony s APS-C čipem, který bude vrcholem APS-C nabídky. Má jít v podstatě o takovou superrychlou A9 s menším senzorem.
K oblíbeným
reklama
Už nějakou dobu se mluví o novém APS-C CSC fotoaparátu Sony. Zatím pochopitelně není nic oficiálního a uniklé informace jsou tak z kategorie "dosti pravděpodobných", nicméně k jistotě, kterou se některé úniky mohou chlubit, tomu ale ještě něco schází. Tak se alespoň pojďme podívat, co se má podle neoficiálních zdrojů chystat. Tento APS-C přístroj by neměl nahrazovat model A6500, ale měl by být novou high-endovou řadou podobně, jako je tomu i u full frame verze A9 vůči levnějším variantám A7.
 
Sony logo
 
Fotoaparát by tak měl mít mnohem větší tělo než nynější šestitisícová řada a důraz tak bude dáván na ergonomii ovládání. Tělo by tak mělo mít větší a pohodlnější grip, do kterého by se také měla vejít větší baterie, což se příznivě projeví na výdrži. Stejně jako A9, i nový APS-C model by měl nabídnout vynikající systém autofokusu a sekvenční snímání s rychlostí 20 fps. Výrobce údajně nezapomněl ani na dotykovou obrazovku a 4K60p videosekvence. Hovoří se také o tom, že se spolu s fotoaparátem představí i nový APS-C objektiv. S těmi se Sony poslední dobou zrovna nepřetrhne.
 
Zdroje mluví o tom, že se fotoaparát představí během několika týdnů až dvou měsíců. Mohlo by se tak tedy stát na Photokině (26. až 29. září) nebo na Photo Plus Expo (25. října až 27. řijna). Zda se tak stane a co vše bude případně pravda, to nám ukáže až budoucnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala