Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony údajně chystá high-endový APS-C ve stylu A9

27.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Na internet prosakují neoficiální informace o brzkém příchodu CSC fotoaparátu Sony s APS-C čipem, který bude vrcholem APS-C nabídky. Má jít v podstatě o takovou superrychlou A9 s menším senzorem.
Už nějakou dobu se mluví o novém APS-C CSC fotoaparátu Sony. Zatím pochopitelně není nic oficiálního a uniklé informace jsou tak z kategorie "dosti pravděpodobných", nicméně k jistotě, kterou se některé úniky mohou chlubit, tomu ale ještě něco schází. Tak se alespoň pojďme podívat, co se má podle neoficiálních zdrojů chystat. Tento APS-C přístroj by neměl nahrazovat model A6500, ale měl by být novou high-endovou řadou podobně, jako je tomu i u full frame verze A9 vůči levnějším variantám A7.
 
Sony logo
 
Fotoaparát by tak měl mít mnohem větší tělo než nynější šestitisícová řada a důraz tak bude dáván na ergonomii ovládání. Tělo by tak mělo mít větší a pohodlnější grip, do kterého by se také měla vejít větší baterie, což se příznivě projeví na výdrži. Stejně jako A9, i nový APS-C model by měl nabídnout vynikající systém autofokusu a sekvenční snímání s rychlostí 20 fps. Výrobce údajně nezapomněl ani na dotykovou obrazovku a 4K60p videosekvence. Hovoří se také o tom, že se spolu s fotoaparátem představí i nový APS-C objektiv. S těmi se Sony poslední dobou zrovna nepřetrhne.
 
Zdroje mluví o tom, že se fotoaparát představí během několika týdnů až dvou měsíců. Mohlo by se tak tedy stát na Photokině (26. až 29. září) nebo na Photo Plus Expo (25. října až 27. řijna). Zda se tak stane a co vše bude případně pravda, to nám ukáže až budoucnost.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.