15.9.2020, Milan Šurkala, aktualita

Sony se zaměřilo na vloggery a nyní pro ně přináší další fotoaparát. Jde o A7C (ILCE-7C), který nabídne full frame senzor a možnost výměny objektivů. Je odolný a zvládne natáčení S-Log videosekvencí s rozšířeným dynamickým rozsahem.

reklama
Ano i ne. | od: třebaň (129)  15.9.202022:44
Nové: skořepinová celohořčíková konstrukce a nová závěrka z uhlíkových vláken, 80% velikosti a váhy A7iii, video bez omezení, plně otočný displej. Vlogeři kupují 1­" ZV1 mimořádně dobře a tak jim Sony přihraje FF s obrovskou marží. Ale: zoom 28mm pro vlogery­(?­), hodně podprůměrné EVF, 8bit čtyřkilo byť vyčítané z plného 6k senzoru, osekané ovládání, zastaralý IBIS a menu, které nelze ovládat dotykově na sklonku 2020 žádného fotografa nedostane do varu. Na mě to až příliš působí, že Sony chytře snížila výrobní náklady a připravuje si obrovské discounty před vánoci. Ale výroba žije z marží že ano a trh dig. kamer se scvrkává. I Nikon Z5 učinil krok zpět a zvolil starší generaci senzoru a bez milosti ořízl video na krop 1,7 což činí zoom 24...50 naprosro nepoužitelným pro vlogery. Alespoň PANA S5 mi vychází sympaticky štědrá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ano i ne. | od: Choakinek (2791)  15.9.202023:03
"... zoom 28mm pro vlogery...­­"

Tady se asi předpokládá, že vloger utratí své penízky za nějaký další objektiv, nejspíš nějaké pevné sklo s významně širším ohniskem.

Stabilizace při chůzi je tragická, alespoň dle toho, co jsem měl možnost vidět. Chtělo by to nějaký ­"action­" mode s ořezem nebo tak něco. Nevím, co všechno to umí ­(nebo bude umět­), ale tak jak to bylo prezentované v jednom videu, tak to byla fakt bída.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ano i ne. | od: třebaň (129)  21.9.202011:54
Edit: dle YT Sidney Diongza lze dodatečně rekonstruovat stabilizaci u A7c překvapivě softwarově např. v Catalyst Browse z gyrosenzorů neboli elektronicky. A7iii gyrosenzory nemá takže tady je určitý posun a Sony možná zkouší cestu gyrostabilizace, byť recenze nic takového zatím nezmiňují. Gyrosenzory jsou běžně instalovány do mobilů a profi FX řady kamer ale i ZV1 disponuje interní el. stabilizaci ale s ořezem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Cena pro ČR je vyšší! | od: JonSnih (297)  15.9.202011:59
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Cena pro ČR je vyšší! | od: Choakinek (2791)  15.9.202022:40
Cena pro ČR musí být vyšší. Jako mimořádně pracovitý národ zde máme mnohem vyšší mzdy a životní úroveň, než v zemích všude kolem nás a tak cena musí být vyšší, čímž se vhodně doplňuje s možnostmi zásobování výrobkem.

Vidím to všude kolem sebe, zvláště pak ve vyšších patrech různých organizací. To tempo práce je tam vskutku vražedné!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Cena pro ČR je vyšší! | od: Puppy8 (283)  16.9.20208:04
Přesně tak a mnozí jsou tu na ty vysoké ceny ještě pyšní. Když jsem nedavno v jedné FB Sony foto skupině napsal, že bude dobré se poohlédnout po ceně v zahraničí, konkrétně v Německu, tak mi bylo řečno že tomu vůbec nerozumím a ať vypadnu, že takové tam nechtějí :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Cena pro ČR je vyšší! | od: jardaOMD (72)  16.9.20209:25
Myslim, ze za chvili uz se ceny nebudou resit. I ti nejvetsi prodejci u nas uz maji docela znacne problemy a i kdyz je nekteri asi jsou schopni zalepit, tak nikdo nebude podnikat vecne pro zakaznikovy krasny oci. Proste to vsechno pada do zadnice.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Cena pro ČR je vyšší! | od: Puppy8 (283)  16.9.202021:15
Problém je, že prodejci tu dostanou už vyšší cenu od distributora, což není nijak opodstatněné ­(stejná krabice z Asie jako v Německu­). Proto jsou pak ty různé ­"šedé­" dovozy. Tady bych osobně viděl prostor pro EU, protože takové praktiky jsou jednoznačně diskriminační.

Zákazníka to samozřejmě nezajímá a nakoupí tam, kde je to výhodnější.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.