www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM

Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
, , aktualita
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
K oblíbeným
reklama
Systém objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Sony je velmi bohatý a nyní je dále rozšířen novým modelem FE 14mm F1.8 GM (SEL14F18GM). Jde o velmi širokoúhlý rektilineární objektiv se 14mm ohniskovou vzdáleností, což znamená 114° úhel záběru. I na APS-C čipu bude s 21 přepočtenými mm velmi širokoúhlý a nabídne 91°. V optické konstrukci najdeme dva XA členy (eXtreme Aspherical), jeden Super ED a dva ED.
 
Sony FE 14mm F1.8 GM
 
Světelnost má vynikající hodnotu F1,8 (na širokoúhlý objektiv velmi působivé) a irisovou clonu s 9 lamelami lze nastavit maximálně na F16. Clona může mít aretované polohy i hladký chod (je tu přepínač). Zaostřovat lze od 25 cm a maximální zvětšení může být 0,1×, na starosti to mají dva lineární motorky XD (eXtreme Dynamic). Je zde i programovatelné tlačítko Focus Hold. Objektiv má vcelku kompaktní rozměry, v průměru je to 83 mm, na délku 99,8 mm a váží 460 gramů. Pokud jde o filtry, používají se zde ty zadní.
 
O potlačení odlesků se stará Nano AR Coating II. Přední čočka má fluorovou povrchovou vrstvu lépe odpuzující vodu a nečistoty. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti a prachu. Cena byla stanovena na 1598 USD (41990 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala