www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv

Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
, , aktualita
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
K oblíbeným
reklama
Do již tak bohaté nabídky full frame objektivů Sony pro CSC systém putuje novinka v podobě modelu FE 20mm f/1.8 G. Při 20mm reálné ohniskové vzdálenosti poskytuje velmi široký úhel záběru 94°. Pokud jej použijete na modelech s APS-C senzorem, 30mm přepočtená ohnisková vzdálenost nabídne 70°. Objektiv se skládá ze 14 optických členů ve 12 skupinách, jsou zde i dva AA (Advanced Aspherical) a 3 ED členy. Potěší velmi dobrou světelností F1,8, irisovou clonu s 9 lamelami pak lze nastavit až na F22. Clona může mít aretovaný nebo hladký chod, záleží jen na nastavení přepínačem na těle objektivu.
 
Sony FE 20mm f/1.8 G
 
Minimální zaostřovací vzdálenost je 19 cm s autofokusem, nicméně při manuálním ostření se lze dostat i na 18 cm. Maximální zvětšení je pak 0,2×, resp. 0,22×. K zaostřování jsou využity dva lineární motorky XD (eXtreme Dynamic) a na těle objektivu najdeme také programovatelné Focus Hold tlačítko. Objektiv se chlubí docela kompaktní stavbou, má v průměru 73,5 mm, na délku 84,7 mm, využívá filtry se 67mm průměrem a váží 373 gramů, což není mnoho. Novinka je odolná vůči vlhkosti a prachu, má i povrchové vrstvy Nano AR Coating, které zlepšují kontrast a brání odleskům nebo světelným závojům. Přední člen má fluorovou povrchovou úpravu pro lepší odpuzování nečistot nebo vody. V prodeji bude od března za cenu $900.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala