Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough

13.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
Profesionální fotografové potřebují co nejrychlejší práci s fotografiemi, a proto jim přijdou vhod multifunkční a velmi rychlá zařízení, mezi které můžeme počítat např. i nově představený Sony Multifunction USB Hub MRW-S3. Tato malá krabička v sobě kombinuje spoustu funkcí. Je to např. čtečka karet microSDXC a SDXC, a to s přenosovými rychlostmi až 300 MB/s. Má také plnohodnotný HDMI výstup a tři USB porty. Jeden z nich je USB PD se schopností napájení s až 100 W. Dále tu máme USB 3.1 Gen 2 porty, jeden typu USB-A, druhý pak USB-C. K počítači se pak hub připojuje pomocí USB-C portu. Podporované přenosové rychlosti činí až 1000 MB/s a lze tak např. kopírovat data z karet na rychlé externí SSD disky. Celé zařízení váží pouhých 95 gramů.
 
Sony Multifunction USB Hub MRW-S3
 
Další novinkou jsou paměťové karty Sony Tough SF-M. Tyto karty slibují vysoký výkon i výdrž. Výrobce hovoří o přenosové rychlosti u čtení s hodnotou až 277 MB/s, u zápisu jde pak o 150 MB/s. Už tyto rychlosti napovídají, že jde o karty s rozhraním UHS-II. Pokud jde o výdrž, tak karty splňují standard IP68 (vodě odolnost a odolnost vůči prachu). Další karty Tough SF-E pak nabídnou rychlosti 270 MB/s u čtení a 120 MB/s u zápisu. Obě dvě tyto série budou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Všechny nové produkty se dostanou do prodeje na podzim.
 
Sony Tough SF-M
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.