Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough

Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough
, , aktualita
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
K oblíbeným
reklama
Profesionální fotografové potřebují co nejrychlejší práci s fotografiemi, a proto jim přijdou vhod multifunkční a velmi rychlá zařízení, mezi které můžeme počítat např. i nově představený Sony Multifunction USB Hub MRW-S3. Tato malá krabička v sobě kombinuje spoustu funkcí. Je to např. čtečka karet microSDXC a SDXC, a to s přenosovými rychlostmi až 300 MB/s. Má také plnohodnotný HDMI výstup a tři USB porty. Jeden z nich je USB PD se schopností napájení s až 100 W. Dále tu máme USB 3.1 Gen 2 porty, jeden typu USB-A, druhý pak USB-C. K počítači se pak hub připojuje pomocí USB-C portu. Podporované přenosové rychlosti činí až 1000 MB/s a lze tak např. kopírovat data z karet na rychlé externí SSD disky. Celé zařízení váží pouhých 95 gramů.
 
Sony Multifunction USB Hub MRW-S3
 
Další novinkou jsou paměťové karty Sony Tough SF-M. Tyto karty slibují vysoký výkon i výdrž. Výrobce hovoří o přenosové rychlosti u čtení s hodnotou až 277 MB/s, u zápisu jde pak o 150 MB/s. Už tyto rychlosti napovídají, že jde o karty s rozhraním UHS-II. Pokud jde o výdrž, tak karty splňují standard IP68 (vodě odolnost a odolnost vůči prachu). Další karty Tough SF-E pak nabídnou rychlosti 270 MB/s u čtení a 120 MB/s u zápisu. Obě dvě tyto série budou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Všechny nové produkty se dostanou do prodeje na podzim.
 
Sony Tough SF-M
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik