Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony v rozhovoru: A-Mount a SLT byl průšvih, zvažovalo se M4/3

26.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Sony v rozhovoru: A-Mount a SLT byl průšvih, zvažovalo se M4/3
Z dalších zajímavých rozhovorů se zástupci společností vyrábějící fotoaparáty tu máme ten se Sony. Shigeki Ishizuku pro Nikkei Business pohovořil o době před cca 15 lety, tedy o době A-Mount, fotoaparátů SLT i o přechodu na CSC fotoaparáty.
Na Nikkei Business byl publikován zajímavý rozhovor se zástupcem společnosti Sony, kterým byl Shigeki Ishizuka. Ten pohovořil zejména o době před zhruba 15 lety, kdy byl uveden systém SLT a nové CSC fotoaparáty Sony NEX. Řekl např. to, že A-Mount byl pro společnost Sony docela špatný krok. Pouze první model A100 se aspoň trochu prodával, všechny další modely byly prodejně velmi neúspěšné. V roce 2009 se koketovalo s myšlenou přechodu na plně elektronický systém, jehož výsledkem bylo nakonec SLT. Bohužel ani zde Sony neuspělo a veškerá SLT byla celou dobu v červených číslech. Není divu, že A-Mount skončil.
 
Sony NEX
 
O dva roky dříve (konkrétně v roce 2007) bylo Sony kontaktováno představiteli systému Micro Four Thirds, zda se chce připojit k MFT. Na podzim 2008 se v Sony konal velký brainstorming o tom, jakým způsobem má společnost naskočit do CSC systémů. Jednou z možností bylo výše zmíněné připojení se k MFT, druhou byl vlastní systém, který pro společnost dával větší smysl. V MFT by totiž Sony mělo přímou konkurenci hned ve dvou společnostech, Panasonicu a Olympusu. Proto se nakonec ve firmě rozhodli, že vytvoří vlastní systém s větším APS-C snímačem a v květnu 2010 jsme se dočkali prvních NEXů. Cílem bylo vytvořit jen malé velmi kompaktní modely, takže se nepočítalo s kompletním zasklením a už vůbec ne s full frame systémem.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.