www.digimanie.cz
>
>

Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý

Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
, , aktualita
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
K oblíbeným
reklama
Pokud vás zajímají statistiky, ta od Nikkei by mohla rozhodně vzbudit pozornost. Jde o celosvětová data prodejů CSC fotoaparátů za rok 2019. První místo má nepřekvapivě společnost Sony, která byla jednou z prvních na tomto trhu. Také jako první výrazně tlačila full frame, kde získala výrazný náskok před ostatními. Nyní se tak může chlubit velmi bohatou nabídkou nativních objektivů. Není divu, že dosáhla na 1,65 milionu prodaných kusů, což znamená 42% podíl na trhu s CSC.
 
Sony A7 III
 
Druhé místo připadlo společnosti Canon s 940 tisíci kusy (24% podíl). Pro mnohé může být překvapivé třetí místo Fujifilmu, který obvykle platil za menšího výrobce. Ten dosáhl na 500 tisíc kusů (13 %). Na čtvrté pozici je Olympus, který naopak všichni považují už dlouhou dobu za mrtvý a nepříliš inovativní. Ten prodal 330 tisíc kusů, což stačilo na (8 %). Nikon byl kdysi s Canonem velká dvojka, jenže poslední dobou jeho prodeje padají a předběhlo ho Sony kategorii po kategorii, zemi po zemi. V případě CSC se ale dostal jen na pátou pozici s 280 tisíci kusy (7 %). Ostatní výrobci se zmohli na 240 tisíc kusů. Podle toho, kdo zbyl, to bude patrně z většiny Panasonic a pak až okrajoví výrobci jako Leica, Yi a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře