www.digimanie.cz
>
>

Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý

Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
, , aktualita
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
K oblíbeným
reklama
Pokud vás zajímají statistiky, ta od Nikkei by mohla rozhodně vzbudit pozornost. Jde o celosvětová data prodejů CSC fotoaparátů za rok 2019. První místo má nepřekvapivě společnost Sony, která byla jednou z prvních na tomto trhu. Také jako první výrazně tlačila full frame, kde získala výrazný náskok před ostatními. Nyní se tak může chlubit velmi bohatou nabídkou nativních objektivů. Není divu, že dosáhla na 1,65 milionu prodaných kusů, což znamená 42% podíl na trhu s CSC.
 
Sony A7 III
 
Druhé místo připadlo společnosti Canon s 940 tisíci kusy (24% podíl). Pro mnohé může být překvapivé třetí místo Fujifilmu, který obvykle platil za menšího výrobce. Ten dosáhl na 500 tisíc kusů (13 %). Na čtvrté pozici je Olympus, který naopak všichni považují už dlouhou dobu za mrtvý a nepříliš inovativní. Ten prodal 330 tisíc kusů, což stačilo na (8 %). Nikon byl kdysi s Canonem velká dvojka, jenže poslední dobou jeho prodeje padají a předběhlo ho Sony kategorii po kategorii, zemi po zemi. V případě CSC se ale dostal jen na pátou pozici s 280 tisíci kusy (7 %). Ostatní výrobci se zmohli na 240 tisíc kusů. Podle toho, kdo zbyl, to bude patrně z většiny Panasonic a pak až okrajoví výrobci jako Leica, Yi a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik