www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
, , aktualita
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je největším výrobcem fotografických senzorů a nově rozšíří svou nabídku o čipy s globální závěrkou a BSI technologií. Globální závěrka řeší rolling shutter efekt, který vzniká u tradičních CMOS snímačů, kde se data vyčítají po řádcích, a tedy v jinou dobu. Pohybující se objekty tak mohou být deformované (tzv. kácení svislic). BSI technologie pak umožňuje dělat menší pixely a zvyšuje jejich citlivost díky tomu, že zde není tak moc blokován příchod světla. A právě tyto dvě technologie spojuje nový senzor společnosti Sony.
 
Snímač Sony s BSI a globální závěrkou
 
Slušelo by se nicméně říci, že nejde o čip pro fotoaparáty, ale pro průmyslové nasazení, to však neznamená, že se některých technologií získaných při vývoji tohoto senzoru nesetkáme později i ve fotoaparátech a kamerách. Jde o 1,1" čip, který nahrazuje předchozí snímač IMX253. Ten měl shodnou velikost a díky 3,45mikrometrovým pixelům nabídnul rozlišení 12 megapixelů. Novinka má menší 2,74mikrometrové pixely a spolu s tím vzrostlo rozlišení na 20 MPx.
 
Společnosti Sony se podařilo 2,4× zvýšit rychlost vyčítání pixelů a nabídne např. lepší práci s ROI (vyčítání pixelů jen v zadané omezené oblasti). Díky BSI technologii se zdvojnásobil úhel, pod kterým může dopadat světlo (až na 20°) a dynamický rozsah pak vzrostl o 12 %. První vzorky budou dodávány partnerům od léta 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala