www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
, , aktualita
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je největším výrobcem fotografických senzorů a nově rozšíří svou nabídku o čipy s globální závěrkou a BSI technologií. Globální závěrka řeší rolling shutter efekt, který vzniká u tradičních CMOS snímačů, kde se data vyčítají po řádcích, a tedy v jinou dobu. Pohybující se objekty tak mohou být deformované (tzv. kácení svislic). BSI technologie pak umožňuje dělat menší pixely a zvyšuje jejich citlivost díky tomu, že zde není tak moc blokován příchod světla. A právě tyto dvě technologie spojuje nový senzor společnosti Sony.
 
Snímač Sony s BSI a globální závěrkou
 
Slušelo by se nicméně říci, že nejde o čip pro fotoaparáty, ale pro průmyslové nasazení, to však neznamená, že se některých technologií získaných při vývoji tohoto senzoru nesetkáme později i ve fotoaparátech a kamerách. Jde o 1,1" čip, který nahrazuje předchozí snímač IMX253. Ten měl shodnou velikost a díky 3,45mikrometrovým pixelům nabídnul rozlišení 12 megapixelů. Novinka má menší 2,74mikrometrové pixely a spolu s tím vzrostlo rozlišení na 20 MPx.
 
Společnosti Sony se podařilo 2,4× zvýšit rychlost vyčítání pixelů a nabídne např. lepší práci s ROI (vyčítání pixelů jen v zadané omezené oblasti). Díky BSI technologii se zdvojnásobil úhel, pod kterým může dopadat světlo (až na 20°) a dynamický rozsah pak vzrostl o 12 %. První vzorky budou dodávány partnerům od léta 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů