www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
, , aktualita
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je největším výrobcem fotografických senzorů a nově rozšíří svou nabídku o čipy s globální závěrkou a BSI technologií. Globální závěrka řeší rolling shutter efekt, který vzniká u tradičních CMOS snímačů, kde se data vyčítají po řádcích, a tedy v jinou dobu. Pohybující se objekty tak mohou být deformované (tzv. kácení svislic). BSI technologie pak umožňuje dělat menší pixely a zvyšuje jejich citlivost díky tomu, že zde není tak moc blokován příchod světla. A právě tyto dvě technologie spojuje nový senzor společnosti Sony.
 
Snímač Sony s BSI a globální závěrkou
 
Slušelo by se nicméně říci, že nejde o čip pro fotoaparáty, ale pro průmyslové nasazení, to však neznamená, že se některých technologií získaných při vývoji tohoto senzoru nesetkáme později i ve fotoaparátech a kamerách. Jde o 1,1" čip, který nahrazuje předchozí snímač IMX253. Ten měl shodnou velikost a díky 3,45mikrometrovým pixelům nabídnul rozlišení 12 megapixelů. Novinka má menší 2,74mikrometrové pixely a spolu s tím vzrostlo rozlišení na 20 MPx.
 
Společnosti Sony se podařilo 2,4× zvýšit rychlost vyčítání pixelů a nabídne např. lepší práci s ROI (vyčítání pixelů jen v zadané omezené oblasti). Díky BSI technologii se zdvojnásobil úhel, pod kterým může dopadat světlo (až na 20°) a dynamický rozsah pak vzrostl o 12 %. První vzorky budou dodávány partnerům od léta 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů