www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou

Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
, , aktualita
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je největším výrobcem fotografických senzorů a nově rozšíří svou nabídku o čipy s globální závěrkou a BSI technologií. Globální závěrka řeší rolling shutter efekt, který vzniká u tradičních CMOS snímačů, kde se data vyčítají po řádcích, a tedy v jinou dobu. Pohybující se objekty tak mohou být deformované (tzv. kácení svislic). BSI technologie pak umožňuje dělat menší pixely a zvyšuje jejich citlivost díky tomu, že zde není tak moc blokován příchod světla. A právě tyto dvě technologie spojuje nový senzor společnosti Sony.
 
Snímač Sony s BSI a globální závěrkou
 
Slušelo by se nicméně říci, že nejde o čip pro fotoaparáty, ale pro průmyslové nasazení, to však neznamená, že se některých technologií získaných při vývoji tohoto senzoru nesetkáme později i ve fotoaparátech a kamerách. Jde o 1,1" čip, který nahrazuje předchozí snímač IMX253. Ten měl shodnou velikost a díky 3,45mikrometrovým pixelům nabídnul rozlišení 12 megapixelů. Novinka má menší 2,74mikrometrové pixely a spolu s tím vzrostlo rozlišení na 20 MPx.
 
Společnosti Sony se podařilo 2,4× zvýšit rychlost vyčítání pixelů a nabídne např. lepší práci s ROI (vyčítání pixelů jen v zadané omezené oblasti). Díky BSI technologii se zdvojnásobil úhel, pod kterým může dopadat světlo (až na 20°) a dynamický rozsah pak vzrostl o 12 %. První vzorky budou dodávány partnerům od léta 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala