reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Společnosti Fujifilm a Olympus získaly po dvou cenách TIPA 2014

29.4.2014, Milan Šurkala, aktualita
Po dvou cenách TIPA 2014 si odnesly společnosti Fujifilm a Olympus. V prvním případě šlo o produkty ve třídě CSC, fotoaparát a objektiv. Rovněž u Olympusu získali tituly pro CSC fotoaparát a objektiv pro něj.
Společnost Fujifilm na letošních cenách TIPA Awards 2014 dostala dvě ocenění. Nejlepším CSC fotoaparátem pro experty se stal Fujifilm X-T1. Tento fotoaparát je vybaven OLED hledáčkem a 16,3MPx CMOS APS-C X-Trans snímačem. Tělo fotoaparátu je odolné vůči vodě a prachu. 3,0" LCD displej s rozlišením 1,04 milionu bodů je rovněž odolnější než běžné LCD displeje. Fotoaparát je vybaven funkcí Digital Split Image pro manuální ostření a LMO (Lens Modulation Optimizer) potlačuje optické vady objektivů.


Fujifilm X-T1


Nejlepším CSC objektivem pro experty je pro tento rok Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS. Po přepočtu nabídne ohniskové vzdálenosti 15 až 36 milimetrů. Nechybí ani optická stabilizace obrazu. Obsahuje 4 asférické členy a 3 LD členy. Objektiv využívá vnitřního ostření, které je velmi rychlé. V makro režimu se dá ostřit od 28 centimetrů. K dispozici je speciální úprava čoček HT-EBC pro minimalizaci odlesků.


Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS


Olympus si také odnesl dva tituly. Fotoaparát Olympus OM-D E-M10 se stal nejlepším low-endovým CSC fotoaparátem. Nabídne 16MPx Live MOS snímač a procesor TruePic VII. Najdete tu dokonce Wi-Fi připojení s možností čtení QR kódů. Elektronický hledáček disponuje rozlišením 1,4 milionu bodů, 3,0" LCD displej je dotykový s rozlišením 1,04 milionu bodů. Máte zde 3osou mechanickou stabilizaci a rychlý ostřící systém FAST AF. Sekvenční snímání nabídne rychlost 8 fps a buffer pojme 16 RAWů. S průběžným ostřením klesne rychlost na 3,5 fps.


Olympus OM-D E-M10


Nejlepším low-endovým objektivem pro CSC fotoaparáty je pak letos Olympus M.ZUIKO Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ, který byl představen spolu s výše zmíněným fotoaparátem Olympus OM-D E-M10. Je objektivem s elektronickým zoomem a velmi rychle a tiše ostří, díky čemuž je vhodný i pro natáčení videa. Celkem má 8 optických členů v 7 skupinách, tři členy jsou asférické. Minimální ostřící vzdálenost činí 20 cm.


Olympus M.ZUIKO Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ


Zdroj: www.tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama