www.digimanie.cz
>
>
>
>

Společnosti Sony a Panasonic spustily odpočty, chystají novinky

Společnosti Sony a Panasonic spustily odpočty, chystají novinky
, , aktualita
Podobně jako to udělal Nikon u svých Z6 a Z7, tak i společnosti Panasonic a Sony spustily odpočty ke svým tiskových konferencím. Panasonic láká na konec září, Sony však představí novinky už zítra.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny spustila společnost Nikon velkou kampaň lákající na brzké uvedení svých CSC fotoaparátů Nikon Z6 a Z7. Mezi nimi byl i odpočet do hodiny uvedení, což je způsob, který nyní zvolily i společnost Sony a Panasonicu. V případě Sony si počkáme už jen jeden den (do 30. srpna ve 13:00). Má se představit nová generace inovací od Sony, což nám ale nic moc nenapovědělo. Některé zdroje ale naznačují, že se objeví dvojice nových akčních kamer. Hovoří se také o telefonu Xperia XZ3 s novým 1/2" snímačem se 48MPx rozlišením.
 
Panasonic Lumix G80
 
Panasonic spustil odpočet ke své prezentaci na Photokině za 27 dní, v jeho případě půjde o prezentaci 25. září ve 12:30. Ta pak bude doplněna čtyři dny workshopů. Ani zde nejsme moc chytří ohledně připravovaných produktů, hovoří se však např. o Lumixu G90, který by měl nahradit už postarší Lumix G80. Vzhledem k tomu, že je to už za měsíc, se o takovém fotoaparátu překvapivě moc nemluví, takže bych zatím tyto zvěsti bral s rezervou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala