Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Rubrika:

Stativy

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Manfrotto MODO – nová série stativů

Manfrotto MODO – nová série stativů

Italská společnost Manfrotto uvedla na trh svou novou sérii stativů určenou pro současné...
25.9.2006, Jaroslav Kopečný1
Stativy - různé druhy a jejich části

Stativy - různé druhy a jejich části

Minule jsme si vysvětlili, proč a kdy by se měly používat. Dnes se podíváme, jaké druhy stativů existují, z čeho se skládají, z jakých se vyrábějí materiálů, jaké příslušenství lze ke stativům používat a nejdůležitější věc: jak stativy používat.
12.9.2006, Jaroslav Kopečný5
Stativy - proč a jak je používat?

Stativy - proč a jak je používat?

Dnešní doba je ve znamení rozvoje digitální fotografie, který s sebou mnohdy přináší vítězství kvantity nad kvalitou i opomíjení nezbytného příslušenství. Často můžeme vídat snahu vyfotografovat vše s co nejmenším usilím (zejména vyhnout se používání stativu).
11.9.2006, Jaroslav Kopečný1
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl II.

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl II.

V dnešním druhém pokračování našeho malého přehledu levných stativů běžně sehnatelných na českém trhu jsme se blíže podívali na další 2 modely - stativ FOMEI W-311 a jeho stájového kolegu, typ FOMEI VP-30 COUNTRY.
5.12.2005, Petr Hájek11
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.

Známá dětská hádanka o psovi a nejlepším 4nohém příteli by se dala ve fotografickém prostředí volně prafrázovat na "Jaký je nejlepší přítel fotografa, co má 3 nohy?" Samozřejmě dobrý a kvalitní stativ! Ten zabezpečí pohybovou neostrostí nezatížené snímky a také je prakticky nezbytný při focení v noci i obecně v místnostech bez blesku.
30.11.2005, Petr Hájek1
Megatest stativů: Hama a závěr

Megatest stativů: Hama a závěr

V tomto posledním ze série článků o stativech se věnujeme modelu Hama Gamma 77. Následovat bude závěrečný přehled a vyhodnocení celého testu. Nechybí ani stručná rekapitulace a udělená ocenění.
6.10.2004, Petr Svoboda5
Megatest stativů: Unomat a Soligor

Megatest stativů: Unomat a Soligor

Je tu další kolo našeho megatestu – tentokrát změří síly stativy značek Unomat a Soligor. Na rozdíl od předchozího testu jsou tyto modely určeny především amatérským fotografům. Podívejte se spolu s námi, jak srovnání dopadne…
5.10.2004, Petr Svoboda1
Megatest stativů: Fomei vs. Manfrotto

Megatest stativů: Fomei vs. Manfrotto

Většinou je to nějak takto: fotíte čím dál tím víc, a ne vždy se vám daří udržet delší časy v ruce. Nejprve si vypomáháte různými pomůckami, mohou to být různé sloupy, auto, lavička v parku… Jenže pak dojdete na místa, kde si čistou improvizací zkrátka a jednoduše nepomůžete. To už nezbývá, než si pořídit stativ. Otestovali jsme za vás pět běžně dostupných modelů.
4.10.2004, Petr Svoboda1

Vyrobte si stativ z PET láhve

28.7.2004, Petr Svoboda
K čemu je dobrý stativ?

K čemu je dobrý stativ?

Stalo se vám někdy, že jste si pečlivě připravili snímek a těšili jste se až tu fotografovanou nádheru po stisknutí spouště zvěčníte na svém digitálním médiu? A výsledkem byl sice expozičně dobrý snímek, ale velmi rozostřený až roztřesený? V tom případě je nejvyšší čas si ke své fotografické výbavě přikoupit i stativ.
15.5.2003, David Dvořák