www.digimanie.cz
>
>

Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény

Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény
, , aktualita
Selfie se už několikrát stalo nechtěným důkazem porušení zákonů a jiných nařízení. Jedním z dalších případů je studentka fotografie Carys Ann Ingram, která měla být v karanténě. Místo trávila čas venku a posílala selfie.
K oblíbeným
reklama
V historii se už několikrát stalo, že si na sebe lidé sami ušili bič a pomocí sociálních sítí sami dobrovolně uveřejnili důkazy své viny. Jeden z dalších případů porušení nařízení se stal v Británii, kde mladá 22letá studentka fotografie Carys Ann Ingram sdílela na Instagramu něco, co neměla. Letěla z Manchesteru za rodinou domů na ostrov Jersey, přičemž měla jít do karantény na 5 dní. Po této době měla jít na test, zda se infikovala koronavirem. Později se zjistilo, že v letadle seděla blízko někoho, kdo byl infikován, takže se karanténa měla prodloužit na 8 dní a měla jít na další test.
 
 
Selfie
ilustrační foto, autor: Maëlick from Charleroi, Belgium [CC BY-SA 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Jenže tak se nestalo. Mladá žena šla na nákupy, do restaurace i na návštěvu k přátelům. A jak je dnes už zvykem, nezapomněla to řádně dokumentovat selfie snímky, které zveřejnila na svém účtu na Instagramu. To se ale zároveň stalo důkazem toho, že nesedí doma v karanténě, ale běhá venku, kde kvůli nařízením a karanténě nemá co dělat. Zákon na sebe nenechal dlouho čekat a studentka dostala na vybranou. Buď zaplatí pokutu ve výši 6600 liber (po přepočtu 200 tisíc Kč), nebo půjde na 6 měsíců do vězení. Vybrala si první možnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář