www.digimanie.cz
>
>
>
>

Stylový kompakt Fujifilm FinePix Z800EXR

Stylový kompakt Fujifilm FinePix Z800EXR
, , Aktualita
Nový stylový kompakt Fujifilm FinePix Z800EXR má ve své třídě několik zajímavých vlastností. Jednou z nich je 12MPx Super CCD EXR snímač, druhou pak nový hybridní ostřící systém, který nabízí nejen detekci kontrastu, ale i fázové ostření.
K oblíbeným
reklama
Stylový kompakt není jen tak ledajaký přístroj. Nabízí několik netradičních věcí, většina z nich je spojena s novým Super CCD EXR II čipem. Druhá generace této technologie poprvé přináší hybridní autofokus. Zatímco za zhoršeného světla pracuje klasický režim ostření na bázi detekce kontrastu, za dobrého světla je zde pro kompakt naprosto nevídané fázové ostření známé ze zrcadlovek. Rychlost zaostření je dle údajů výrobce pouhých 0,158 sekundy!Čip má na kompakt lehce větší 1/2" úhlopříčku a vcelku standardní rozlišení 12 megapixelů. Díky tomu by úroveň šumu mohla být ještě přijatelná. Nechybí EXR režimy jako HR pro focení v rozlišení ve 12 megapixelech, DR pro rozšířený dynamický rozsah (polovina pixelů exponuje na stíny, polovina na světla) a SN pro nižší šum slučováním dvojic pixelů.

Objektiv má 5× optický zoom od 35 milimetrů (není tedy širokoúhlý) po velmi slušných 175 mm. Světelnost F3,9 na nejširším ohnisku je doslova tragédie, se zoomováním se ale téměř nezhoršuje a F4,7 na nejdelším je příznivá hodnota. Clona je řešena ND filtrem (F6,4, resp. F8,0 na nejdelším ohnisku) Stabilizace je řešena posunem snímacího čipu. Ostří od 60 cm na nejširším a 100 cm na nejdelším ohnisku. V makro režimu jsou tyto hodnoty poměrně nepříznivých 9 cm, resp. 40 cm na tele ohnisku.Fotoaparát je přizpůsoben pro snadnější nahrávání snímků a videosekvencí na Facebook a YouTube přes software MyFinePix Studio. Usnadněno bylo i vyhledávání snímků na kartě. Novinkou jsou 360° panoramata, z předchůdců už známe detekce tváře, ale i domácích mazlíčků. Videosekvence mohou být v HD rozlišení (1280×720 pixelů) při 24 snímcích za sekundu. Podporovány jsou citlivosti ISO 100 až ISO 1600, v rozlišení 6 megapixelů lze využít i ISO 3200. Časy mohou nabývat 1/2000 s až 4 sekundy. Vedle automatiky je zde i manuální nastavení expozice, prioritní režimy chybí. Sekvenční snímání nabízí jen 1,6 fps.Vzadu naleznete velký 3,5" LCD displej s vysokým rozlišením 460.000 bodů (480×320 pixelů). Vzhledem k jeho rozměrům nepřekvapí, že je dotykový. Dual Direction GUI je uživatelské rozhraní, které automaticky upravuje menu dle naklopení přístroje. Interní paměť o kapacitě 30 MB lze rozšířit SD nebo SDHC kartami. Li-Ion akumulátor NP-45A údajně vydrží na pouhopouhých 170 snímků. Rozměry činí 98,1×59×20,3 mm (nejtenčí místo 16,9 mm), hmotnost je pak 141 gramů, resp. 158 gramů s příslušenstvím. Prodej začne koncem srpna za $229.

Zdroj: www.dpreview.com, www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů