Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W

8.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Pokud potřebujete převést tisíce starých fotografií do digitální podoby, může přijít vhod nový superrychlý skener Epdon FastFoto FF-680W. Jednu fotografii dokáže naskenovat za méně než jednu sekundu.
Dnes se fotografie ukládají především v digitální podobě a už se ani tolik netiskne. Spousta lidí má ale ještě stovky, ne-li tisíce starých fotografií, které by rádi sdíleli nebo archivovali i v digitální podobě. Pro takové je tu nový skener fotografií Epson FastFoto FF-680W. Při rozlišení 300 dpi a dávce až 36 fotografií s rozměry 10×15 cm zvládne jednu fotografii za méně než minutu (80 obrázků za minutu). Tyto hodnoty znamenají, že fotografie bude uložena v rozlišení 1800×1200 pixelů a 36 fotek zvládne za méně než půl minuty.
 
Epson FastFoto FF-680W
 
Samotný skener má CIS snímač s rozlišením 600 dpi. Díky tomu, že je určen pro skenování fotografií a nikoli třeba knih, nevadí ani CIS technologie, která potřebuje mít skenovanou předlohu co nejblíž (CIS skenerům tak u knih běžně vadí vazba knihy, která se nedotýká podložky). Skener podporuje interně 10 bitů na barvu, nicméně výstup je maximální 8bitový na každý barevný kanál. Samozřejmostí jsou i technologie úpravy naskenovaných snímků jako je automatické vyvážení jasu a barev, odstranění červených očí, automatický ořez, otočení a korekce perspektivy.
 
FastFoto FF-680W si poradí i s panoramatickými fotografiemi dlouhými až 90 centimetrů, přičemž takový výsledek při 600 dpi může mít až 21600×5100 pixelů. Maximální šířka papíru může mít lehce přes 21 cm (šířka listu A4). Skener je také vybaven Wi-Fi rozhraním, takže umožňuje bezdrátový přenos dat do počítače (k dispozici je pochopitelně i USB). Je zde i funkce Easy Auto-Upload pro automatické nahrání fotografií na Google Drive nebo Dropbox.
 
Kromě fotografií ale dokáže skenovat i dokumenty a díky Nuance OmniPage Optical Character Recognition (OCR) systému i rozpozná znaky, které převede do PDF souboru s možností vyhledávání textu. Možné je dokonce ukládání do Wordu a Excelu. Skenování dokumentů při 300 dpi je možné rychlostí až 45 obrázků za minutu. Doporučená koncová cena skeneru činí $599,99.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.