www.digimanie.cz
>
>
>

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W
, , aktualita
Pokud potřebujete převést tisíce starých fotografií do digitální podoby, může přijít vhod nový superrychlý skener Epdon FastFoto FF-680W. Jednu fotografii dokáže naskenovat za méně než jednu sekundu.
reklama
Dnes se fotografie ukládají především v digitální podobě a už se ani tolik netiskne. Spousta lidí má ale ještě stovky, ne-li tisíce starých fotografií, které by rádi sdíleli nebo archivovali i v digitální podobě. Pro takové je tu nový skener fotografií Epson FastFoto FF-680W. Při rozlišení 300 dpi a dávce až 36 fotografií s rozměry 10×15 cm zvládne jednu fotografii za méně než minutu (80 obrázků za minutu). Tyto hodnoty znamenají, že fotografie bude uložena v rozlišení 1800×1200 pixelů a 36 fotek zvládne za méně než půl minuty.
 
Epson FastFoto FF-680W
 
Samotný skener má CIS snímač s rozlišením 600 dpi. Díky tomu, že je určen pro skenování fotografií a nikoli třeba knih, nevadí ani CIS technologie, která potřebuje mít skenovanou předlohu co nejblíž (CIS skenerům tak u knih běžně vadí vazba knihy, která se nedotýká podložky). Skener podporuje interně 10 bitů na barvu, nicméně výstup je maximální 8bitový na každý barevný kanál. Samozřejmostí jsou i technologie úpravy naskenovaných snímků jako je automatické vyvážení jasu a barev, odstranění červených očí, automatický ořez, otočení a korekce perspektivy.
 
FastFoto FF-680W si poradí i s panoramatickými fotografiemi dlouhými až 90 centimetrů, přičemž takový výsledek při 600 dpi může mít až 21600×5100 pixelů. Maximální šířka papíru může mít lehce přes 21 cm (šířka listu A4). Skener je také vybaven Wi-Fi rozhraním, takže umožňuje bezdrátový přenos dat do počítače (k dispozici je pochopitelně i USB). Je zde i funkce Easy Auto-Upload pro automatické nahrání fotografií na Google Drive nebo Dropbox.
 
Kromě fotografií ale dokáže skenovat i dokumenty a díky Nuance OmniPage Optical Character Recognition (OCR) systému i rozpozná znaky, které převede do PDF souboru s možností vyhledávání textu. Možné je dokonce ukládání do Wordu a Excelu. Skenování dokumentů při 300 dpi je možné rychlostí až 45 obrázků za minutu. Doporučená koncová cena skeneru činí $599,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů