www.digimanie.cz
>
>
>

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W
, , aktualita
Pokud potřebujete převést tisíce starých fotografií do digitální podoby, může přijít vhod nový superrychlý skener Epdon FastFoto FF-680W. Jednu fotografii dokáže naskenovat za méně než jednu sekundu.
reklama
Dnes se fotografie ukládají především v digitální podobě a už se ani tolik netiskne. Spousta lidí má ale ještě stovky, ne-li tisíce starých fotografií, které by rádi sdíleli nebo archivovali i v digitální podobě. Pro takové je tu nový skener fotografií Epson FastFoto FF-680W. Při rozlišení 300 dpi a dávce až 36 fotografií s rozměry 10×15 cm zvládne jednu fotografii za méně než minutu (80 obrázků za minutu). Tyto hodnoty znamenají, že fotografie bude uložena v rozlišení 1800×1200 pixelů a 36 fotek zvládne za méně než půl minuty.
 
Epson FastFoto FF-680W
 
Samotný skener má CIS snímač s rozlišením 600 dpi. Díky tomu, že je určen pro skenování fotografií a nikoli třeba knih, nevadí ani CIS technologie, která potřebuje mít skenovanou předlohu co nejblíž (CIS skenerům tak u knih běžně vadí vazba knihy, která se nedotýká podložky). Skener podporuje interně 10 bitů na barvu, nicméně výstup je maximální 8bitový na každý barevný kanál. Samozřejmostí jsou i technologie úpravy naskenovaných snímků jako je automatické vyvážení jasu a barev, odstranění červených očí, automatický ořez, otočení a korekce perspektivy.
 
FastFoto FF-680W si poradí i s panoramatickými fotografiemi dlouhými až 90 centimetrů, přičemž takový výsledek při 600 dpi může mít až 21600×5100 pixelů. Maximální šířka papíru může mít lehce přes 21 cm (šířka listu A4). Skener je také vybaven Wi-Fi rozhraním, takže umožňuje bezdrátový přenos dat do počítače (k dispozici je pochopitelně i USB). Je zde i funkce Easy Auto-Upload pro automatické nahrání fotografií na Google Drive nebo Dropbox.
 
Kromě fotografií ale dokáže skenovat i dokumenty a díky Nuance OmniPage Optical Character Recognition (OCR) systému i rozpozná znaky, které převede do PDF souboru s možností vyhledávání textu. Možné je dokonce ukládání do Wordu a Excelu. Skenování dokumentů při 300 dpi je možné rychlostí až 45 obrázků za minutu. Doporučená koncová cena skeneru činí $599,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář