www.digimanie.cz
>
>
>

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W
, , aktualita
Pokud potřebujete převést tisíce starých fotografií do digitální podoby, může přijít vhod nový superrychlý skener Epdon FastFoto FF-680W. Jednu fotografii dokáže naskenovat za méně než jednu sekundu.
K oblíbeným
reklama
Dnes se fotografie ukládají především v digitální podobě a už se ani tolik netiskne. Spousta lidí má ale ještě stovky, ne-li tisíce starých fotografií, které by rádi sdíleli nebo archivovali i v digitální podobě. Pro takové je tu nový skener fotografií Epson FastFoto FF-680W. Při rozlišení 300 dpi a dávce až 36 fotografií s rozměry 10×15 cm zvládne jednu fotografii za méně než minutu (80 obrázků za minutu). Tyto hodnoty znamenají, že fotografie bude uložena v rozlišení 1800×1200 pixelů a 36 fotek zvládne za méně než půl minuty.
 
Epson FastFoto FF-680W
 
Samotný skener má CIS snímač s rozlišením 600 dpi. Díky tomu, že je určen pro skenování fotografií a nikoli třeba knih, nevadí ani CIS technologie, která potřebuje mít skenovanou předlohu co nejblíž (CIS skenerům tak u knih běžně vadí vazba knihy, která se nedotýká podložky). Skener podporuje interně 10 bitů na barvu, nicméně výstup je maximální 8bitový na každý barevný kanál. Samozřejmostí jsou i technologie úpravy naskenovaných snímků jako je automatické vyvážení jasu a barev, odstranění červených očí, automatický ořez, otočení a korekce perspektivy.
 
FastFoto FF-680W si poradí i s panoramatickými fotografiemi dlouhými až 90 centimetrů, přičemž takový výsledek při 600 dpi může mít až 21600×5100 pixelů. Maximální šířka papíru může mít lehce přes 21 cm (šířka listu A4). Skener je také vybaven Wi-Fi rozhraním, takže umožňuje bezdrátový přenos dat do počítače (k dispozici je pochopitelně i USB). Je zde i funkce Easy Auto-Upload pro automatické nahrání fotografií na Google Drive nebo Dropbox.
 
Kromě fotografií ale dokáže skenovat i dokumenty a díky Nuance OmniPage Optical Character Recognition (OCR) systému i rozpozná znaky, které převede do PDF souboru s možností vyhledávání textu. Možné je dokonce ukládání do Wordu a Excelu. Skenování dokumentů při 300 dpi je možné rychlostí až 45 obrázků za minutu. Doporučená koncová cena skeneru činí $599,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala15 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře