www.digimanie.cz
>
>
>

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W

Superrychlý skener fotografií Epson FastFoto FF-680W
, , aktualita
Pokud potřebujete převést tisíce starých fotografií do digitální podoby, může přijít vhod nový superrychlý skener Epdon FastFoto FF-680W. Jednu fotografii dokáže naskenovat za méně než jednu sekundu.
reklama
Dnes se fotografie ukládají především v digitální podobě a už se ani tolik netiskne. Spousta lidí má ale ještě stovky, ne-li tisíce starých fotografií, které by rádi sdíleli nebo archivovali i v digitální podobě. Pro takové je tu nový skener fotografií Epson FastFoto FF-680W. Při rozlišení 300 dpi a dávce až 36 fotografií s rozměry 10×15 cm zvládne jednu fotografii za méně než minutu (80 obrázků za minutu). Tyto hodnoty znamenají, že fotografie bude uložena v rozlišení 1800×1200 pixelů a 36 fotek zvládne za méně než půl minuty.
 
Epson FastFoto FF-680W
 
Samotný skener má CIS snímač s rozlišením 600 dpi. Díky tomu, že je určen pro skenování fotografií a nikoli třeba knih, nevadí ani CIS technologie, která potřebuje mít skenovanou předlohu co nejblíž (CIS skenerům tak u knih běžně vadí vazba knihy, která se nedotýká podložky). Skener podporuje interně 10 bitů na barvu, nicméně výstup je maximální 8bitový na každý barevný kanál. Samozřejmostí jsou i technologie úpravy naskenovaných snímků jako je automatické vyvážení jasu a barev, odstranění červených očí, automatický ořez, otočení a korekce perspektivy.
 
FastFoto FF-680W si poradí i s panoramatickými fotografiemi dlouhými až 90 centimetrů, přičemž takový výsledek při 600 dpi může mít až 21600×5100 pixelů. Maximální šířka papíru může mít lehce přes 21 cm (šířka listu A4). Skener je také vybaven Wi-Fi rozhraním, takže umožňuje bezdrátový přenos dat do počítače (k dispozici je pochopitelně i USB). Je zde i funkce Easy Auto-Upload pro automatické nahrání fotografií na Google Drive nebo Dropbox.
 
Kromě fotografií ale dokáže skenovat i dokumenty a díky Nuance OmniPage Optical Character Recognition (OCR) systému i rozpozná znaky, které převede do PDF souboru s možností vyhledávání textu. Možné je dokonce ukládání do Wordu a Excelu. Skenování dokumentů při 300 dpi je možné rychlostí až 45 obrázků za minutu. Doporučená koncová cena skeneru činí $599,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu
Ne všechny značky měly v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 velký úspěch, nicméně i jeden titul potěší. Společnosti Panasonic a Fujifilm tak dostaly cenu pro své CSC fotoaparáty, Sigma pak za objektiv a CEWE za fotoknihu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019 Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019
Druhou nejúspěšnější značkou v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 se stal Canon. Ten získal celkem čtyři hodnotná ocenění za některé ze svých CSC, za zrcadlovku, objektiv a také i za externí blesk.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech
Společnost Sony je nově nejen jedničkou na poli full frame fotoaparátů v USA, ale velmi se jí dařilo i v letošní anketě EISA Awards 2018-2019. Vedle ultrazoomu získaly tituly i CSC fotoaparáty a objektivy pro ně. 
16.8.2018, aktualita, Milan Šurkala
Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy
Letní noční obloha s Perseidy je pro mnoho fotografů nemalým lákadlem. Muž z Oregonu vytvořil časosběrné video, ve kterém ukazuje pohybující se hvězdy a meteorický roj, jenž křižuje jejich dráhy.
16.8.2018, aktualita, Kateřina Hoferková