www.digimanie.cz
>
>
>
>

Supersvětelná Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.

Supersvětelná Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
, , aktualita
Leica rozšířila nabídku objektivů pro bajonet M o nový supersvětelný objektiv Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH. Vynikající světelnost objektivu dovolí opravdu výrazně mazat pozadí i fotit na nižší ISO citlivosti za špatného světla.
reklama
Od Leicy jsme se dočkali nového objektivu Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH., který už podle svého jména bude výborným společníkem do špatných světelných podmínek. Objektiv je určen pro bajonet M a na full frame fotoaparátech tak jeho 75mm ohnisková vzdálenost nabídne úhly záběru 32° diagonálně, 27° horizontálně a 18° vertikálně. Na fotoaparátech Leica M8, které nemají full frame senzor, pak čekejte hodnoty 24° diagonálně, 20° horizontálně a 14° vertikálně.
 
Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
 
Jistě potěší vynikající světelnost F1,25, díky které bude objektiv dosahovat velmi malé hloubky ostrosti a umožní fotit při nízkých ISO citlivostech i při hodně špatném světle. Irisová clona má 11 lamel a lze ji nastavit maximálně na hodnotu F11. V konstrukci najdete 9 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i dva asférické členy. Zaostřit je možné od vzdálenosti 85 centimetrů, nečekejte tedy nějak velké zvětšení. To maximální má hodnotu 1:8,8 (0,11×).
 
Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH. na fotoaparátu
 
Objektiv má na délku 91 milimetrů (102 mm při vysunuté sluneční cloně), v průměru pak 74 mm. S objektivem lze využívat filtry o průměru 67 mm. Hmotnost se pak vyšplhala na nemalých 1055 gramů. Cena vás jistě nepřekvapí, neboť takto světelné objektivy nebývají levné a od Leicy pak už vůbec ne. Výrobce ji nastavil na $12.795 (okolo 300 tisíc Kč s daní).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů