www.digimanie.cz
>
>
>
>

Supersvětelná Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.

Supersvětelná Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
, , aktualita
Leica rozšířila nabídku objektivů pro bajonet M o nový supersvětelný objektiv Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH. Vynikající světelnost objektivu dovolí opravdu výrazně mazat pozadí i fotit na nižší ISO citlivosti za špatného světla.reklama
Od Leicy jsme se dočkali nového objektivu Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH., který už podle svého jména bude výborným společníkem do špatných světelných podmínek. Objektiv je určen pro bajonet M a na full frame fotoaparátech tak jeho 75mm ohnisková vzdálenost nabídne úhly záběru 32° diagonálně, 27° horizontálně a 18° vertikálně. Na fotoaparátech Leica M8, které nemají full frame senzor, pak čekejte hodnoty 24° diagonálně, 20° horizontálně a 14° vertikálně.
 
Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
 
Jistě potěší vynikající světelnost F1,25, díky které bude objektiv dosahovat velmi malé hloubky ostrosti a umožní fotit při nízkých ISO citlivostech i při hodně špatném světle. Irisová clona má 11 lamel a lze ji nastavit maximálně na hodnotu F11. V konstrukci najdete 9 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i dva asférické členy. Zaostřit je možné od vzdálenosti 85 centimetrů, nečekejte tedy nějak velké zvětšení. To maximální má hodnotu 1:8,8 (0,11×).
 
Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH. na fotoaparátu
 
Objektiv má na délku 91 milimetrů (102 mm při vysunuté sluneční cloně), v průměru pak 74 mm. S objektivem lze využívat filtry o průměru 67 mm. Hmotnost se pak vyšplhala na nemalých 1055 gramů. Cena vás jistě nepřekvapí, neboť takto světelné objektivy nebývají levné a od Leicy pak už vůbec ne. Výrobce ji nastavil na $12.795 (okolo 300 tisíc Kč s daní).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář