www.digimanie.cz
>
>

Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu

Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
, , aktualita
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
K oblíbeným
reklama
Focení svatby je dosti náročná disciplína a svěřit to amatérovi nemusí být zrovna tím správným krokem. Otázkou ale je, jak poznat amatéra. Lin a Brendan Laveryovi si pro svůj sváteční den objednali svatební fotografku, která vypadala být profesionálem, ale nestačili se divit tomu, co pak dostali. Fotografie byly špatně zaostřené a měly různé další chyby. Bylo to zvláštní, neboť fotografka měla ve svém portfoliu na stránkách hezké svatební fotografie, ale ty jejich se od nich výrazně lišily.
 
Svatba
ilustrační foto, autor: Katsu Noriji [CC BY 2.0, ořez], přes Flickr
 
Vyšlo totiž najevo, že některé snímky nebyly ve skutečnosti její, ale stáhla si je na fotobankách. Vzhledem k tomu, že pár zaplatil 100 liber na hodinu (celkově 200 liber), byl pochopitelně pořádně naštvaný. Nepochodil ani na Facebooku, kde je fotografka zablokovala. Novomanželé zvažovali úpravu fotografií ve Photoshopu nebo jiném editoru, ale snímky byly tak zlé, že to zavrhli a rozhodli se k radikálnímu řešení. Půjčili si svatební šaty znovu, najali jiného fotografa a svatbu si za dalších 330 liber částečně zopakovali, tedy zahráli znovu ty okamžiky, ze kterých chtěli mít hezké fotografie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů