www.digimanie.cz
>
>

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas
, , aktualita
Fotografie, která vznikla pro společnost Adidas, za sebou skrývá nepěkné pozadí. Netradiční modelka, jež je zároveň fotografkou, má na snímku neoholené nohy a kvůli tomu musí čelit výhrůžkám a hrozbám znásilnění na sociálních sítích. reklama
Některé kontroverzní fotografie se u publika setkají s nelibostí, u snímku, který vznikl pro výrobce Adidas, ale nadávky a nesouhlasné hlasy směřují přímo na netradiční modelku. Pětadvacetiletá švédská fotografka, jež na snímku pózuje v rámci reklamní kampaně, je také modelka a umělkyně. Je známá pro svou fotografickou tvorbu, ve které se dotýká témat genderových standardů a ženskosti.

Dívka jménem Arvida Byström není neznámou osobou, na Instagramu ji sleduje přes 192 000 followerů. Protože se ale fotografka neholí, pod její fotografií zveřejněnou firmou Adidas se neobjevily zrovna přívětivé reakce a komentáře. Cílem společnosti Adidas bylo propagovat nový model tenisek, pozornost se ale zaměřila na něco úplně jiného.
 

Od doby, co se reklamní kampaň spustila, Arvida Byström čelila kritickým komentářům i velkému počtu nesouhlasných hlasů pod reklamním videem na YouTube. Fotografka prohlásila, že se dokonce kvůli kontroverzní fotografii setkala s výhrůžkami ohledně znásilnění. Právě to ji rozhořčilo nejvíce a napsala veřejně svou reakci. V té vyzdvihuje, že její neoholené nohy jsou jediným nelíbivým prvkem a že si nedokáže představit, jak by čelila světu, kdyby těchto věcí bylo více.

Zdroj: instagram.competapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář