www.digimanie.cz
>
>

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas
, , aktualita
Fotografie, která vznikla pro společnost Adidas, za sebou skrývá nepěkné pozadí. Netradiční modelka, jež je zároveň fotografkou, má na snímku neoholené nohy a kvůli tomu musí čelit výhrůžkám a hrozbám znásilnění na sociálních sítích. reklama
Některé kontroverzní fotografie se u publika setkají s nelibostí, u snímku, který vznikl pro výrobce Adidas, ale nadávky a nesouhlasné hlasy směřují přímo na netradiční modelku. Pětadvacetiletá švédská fotografka, jež na snímku pózuje v rámci reklamní kampaně, je také modelka a umělkyně. Je známá pro svou fotografickou tvorbu, ve které se dotýká témat genderových standardů a ženskosti.

Dívka jménem Arvida Byström není neznámou osobou, na Instagramu ji sleduje přes 192 000 followerů. Protože se ale fotografka neholí, pod její fotografií zveřejněnou firmou Adidas se neobjevily zrovna přívětivé reakce a komentáře. Cílem společnosti Adidas bylo propagovat nový model tenisek, pozornost se ale zaměřila na něco úplně jiného.
 

Od doby, co se reklamní kampaň spustila, Arvida Byström čelila kritickým komentářům i velkému počtu nesouhlasných hlasů pod reklamním videem na YouTube. Fotografka prohlásila, že se dokonce kvůli kontroverzní fotografii setkala s výhrůžkami ohledně znásilnění. Právě to ji rozhořčilo nejvíce a napsala veřejně svou reakci. V té vyzdvihuje, že její neoholené nohy jsou jediným nelíbivým prvkem a že si nedokáže představit, jak by čelila světu, kdyby těchto věcí bylo více.

Zdroj: instagram.competapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF
Společnost Canon má nyní dvojitou oslavu milníků v počtu vyrobených produktů. Fotoaparáty EOS slaví už 90 milionů vyrobených kusů, výměnné objektivy EF se pak dostaly dokonce na 130 milionů kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm
Leica uvádí nový objektiv Thambar-M 1:2.2/90mm. Nepříliš známé jméno Thambar znamená, že je objektiv záměrně neostrý a vytváří snový nádech snímků známý spíše od jiných retro výrobců. Speciální filtr totiž propouští světlo jen z neostrých rohů. 
18.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Společnost Canon představila nový profi kompakt PowerShot G1 X Mark III. Ten dostává 24MPx APS-C senzor, duální pixely pro fázové ostření a F2,8-5,6 objektiv. 
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG
Společnost DJI představila novou profi kameru pro drony DJI Inspire 2. Nová Zenmuse X7 je vybavena velkým APS-C senzorem, podporuje výměnné objektivy a zvládá natáčet 6K/30p video v RAW formátu.
13.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely
Samsung uvedl dva nové senzory pro mobilní telefony. Model ISOCELL Slim 2X7 má nejmenší pixely na světě s velikostí pouhých 0,9 mikrometru. Verze ISOCELL Fast 2L9 pak přináší technologii duálních pixelů a rozmazaného pozadí.
12.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů