www.digimanie.cz
>
>

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas
, , aktualita
Fotografie, která vznikla pro společnost Adidas, za sebou skrývá nepěkné pozadí. Netradiční modelka, jež je zároveň fotografkou, má na snímku neoholené nohy a kvůli tomu musí čelit výhrůžkám a hrozbám znásilnění na sociálních sítích. 
reklama
Některé kontroverzní fotografie se u publika setkají s nelibostí, u snímku, který vznikl pro výrobce Adidas, ale nadávky a nesouhlasné hlasy směřují přímo na netradiční modelku. Pětadvacetiletá švédská fotografka, jež na snímku pózuje v rámci reklamní kampaně, je také modelka a umělkyně. Je známá pro svou fotografickou tvorbu, ve které se dotýká témat genderových standardů a ženskosti.

Dívka jménem Arvida Byström není neznámou osobou, na Instagramu ji sleduje přes 192 000 followerů. Protože se ale fotografka neholí, pod její fotografií zveřejněnou firmou Adidas se neobjevily zrovna přívětivé reakce a komentáře. Cílem společnosti Adidas bylo propagovat nový model tenisek, pozornost se ale zaměřila na něco úplně jiného.
 

Od doby, co se reklamní kampaň spustila, Arvida Byström čelila kritickým komentářům i velkému počtu nesouhlasných hlasů pod reklamním videem na YouTube. Fotografka prohlásila, že se dokonce kvůli kontroverzní fotografii setkala s výhrůžkami ohledně znásilnění. Právě to ji rozhořčilo nejvíce a napsala veřejně svou reakci. V té vyzdvihuje, že její neoholené nohy jsou jediným nelíbivým prvkem a že si nedokáže představit, jak by čelila světu, kdyby těchto věcí bylo více.

Zdroj: instagram.competapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře