www.digimanie.cz
>
>

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas

Švédka čelí hrozbě znásilnění kvůli neoholeným nohám na fotografii pro Adidas
, , aktualita
Fotografie, která vznikla pro společnost Adidas, za sebou skrývá nepěkné pozadí. Netradiční modelka, jež je zároveň fotografkou, má na snímku neoholené nohy a kvůli tomu musí čelit výhrůžkám a hrozbám znásilnění na sociálních sítích. 
reklama
Některé kontroverzní fotografie se u publika setkají s nelibostí, u snímku, který vznikl pro výrobce Adidas, ale nadávky a nesouhlasné hlasy směřují přímo na netradiční modelku. Pětadvacetiletá švédská fotografka, jež na snímku pózuje v rámci reklamní kampaně, je také modelka a umělkyně. Je známá pro svou fotografickou tvorbu, ve které se dotýká témat genderových standardů a ženskosti.

Dívka jménem Arvida Byström není neznámou osobou, na Instagramu ji sleduje přes 192 000 followerů. Protože se ale fotografka neholí, pod její fotografií zveřejněnou firmou Adidas se neobjevily zrovna přívětivé reakce a komentáře. Cílem společnosti Adidas bylo propagovat nový model tenisek, pozornost se ale zaměřila na něco úplně jiného.
 

Od doby, co se reklamní kampaň spustila, Arvida Byström čelila kritickým komentářům i velkému počtu nesouhlasných hlasů pod reklamním videem na YouTube. Fotografka prohlásila, že se dokonce kvůli kontroverzní fotografii setkala s výhrůžkami ohledně znásilnění. Právě to ji rozhořčilo nejvíce a napsala veřejně svou reakci. V té vyzdvihuje, že její neoholené nohy jsou jediným nelíbivým prvkem a že si nedokáže představit, jak by čelila světu, kdyby těchto věcí bylo více.

Zdroj: instagram.competapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů