Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Švýcaři zakazují fotky vybraných póz při gymnastice, mohly by být příliš citlivé

21.7.2023, Milan Šurkala, aktualita
Švýcaři zakazují fotky vybraných póz při gymnastice, mohly by být příliš citlivé
Švýcarská gymnastická federace STV se nedávno postarala o menší rozruch. Zakázala totiž publikování fotografií gymnastů a gymnastek v některých pózách, které by mohly být příliš citlivé a sexuálně problematické.
Co říkáte na švýcarský zákaz publikace snímků s citlivými pózami v gymnastice?
V anketě šlo hlasovat od 21.7.2023 do 19.8.2023. Počet hlasujících: 23
Jednoznačně hloupost100 %
Spíše s tím nesouhlasím0 %
Spíše s tím souhlasím0 %
Jednoznačně správný krok0 %
Dnešní svět je plný regulací v zájmu ochrany nejrůznějších skupin lidí. Některé jsou na místě, nad některými zůstává rozum stát. O menší rozruch se nám v této oblasti postarala STV (Švýcarská gymnastická federace), která vydala zákaz publikace fotografií gymnastů a gymnastek v problematických pózách. Těmi jsou např. snímky s roztaženýma nohama, kdy jde vidět do rozkroku. Může se to týkat i dalších póz, tam jde především o úhel pohledu. I proto už federace zasáhla i do pozice stanovišť pro fotografy, aby možnost pořizování takových snímků omezila.
 
Gymnastka
ilustrační foto, autor: Martin Rulsch, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons (ořez, WB)
 
Naomi Kempter z STV se nechala slyšet, že takový ban byl nutný a měl přijít už mnohem dříve. STV nevylučuje, že při akčním focení fotograf takový citlivý snímek může vyfotit, čemuž se plně nedá zabránit, nicméně zákaz se pak týká publikace takového snímku. Jak se bude řešit video, kde se problematická póza může snáze na okamžik objevit, to je otázkou. Sousední Německo se rovněž nechalo slyšet, že podobný zákaz také zvažuje. A co vy? Souhlasíte s ním?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.