www.digimanie.cz
>
>
>
>

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla
, , aktualita
Švýcarská "fotografka" Madeleine Josephine Fierz se zúčastňovala mnoha fotografických soutěží, neposílala tam ale svoje fotky, nýbrž lehce upravené fotky jiných fotografů. Zdrojové snímky byly totiž v public domain. reklama
Je podle vás použití cizích public domain snímků ve fotosoutěžích přípustné?
V anketě lze hlasovat do 6.10.2017. Počet hlasujících: 13
Ano 8 % 8% Nejsem rozhodnut(a) 0 % Ne 92 % 92%
Tzv. public domain znamená, že dílo (např. fotografie) je nabídnuta veřejnosti k použití, a to obvykle i komerčnímu. Švýcarská fotografka Madeleine Josephine Fierz toto dotáhla ještě dál a volně přístupné snímky posílala pod svým jménem do několika fotografických soutěží. Aby tam bylo i něco málo jejího, obrázky např. zrcadlově obrátila nebo dodala pár objektů (viz slon na následujícím snímku). 
 
Děti, snímek švýcarské fotografky
 
snímek ze soutěže (Madeleine Josephine Fierz)
 
Se snímky získala např. druhé místo ve Fine Art Photo Awards a zúčastnila se i dalších soutěží, kde k fotografiím psala příběhy o tom, jak fascinující bylo její focení a jak se snaží vidět svět dětskýma očima. Přitom šlo o snímky thajského fotografa Sasina Tipchaie, který je uveřejnil pod CC0 licencí (public domain) na serveru Pixabay pro redakční použití. Fotografie byly již ze stránek Fine Art Photo Awards staženy a druhé místo jí bylo odejmuto.
 
Děti originální snímek
 
originální snímek (Sasin Tipchai)
 
Jak to vidíte vy? Public domain díla mohou být volně použita, to je jejich smysl. Mohou dle vás být i zdrojem do soutěží nebo je dle vás v případě soutěží použití public domain snímků nepřípustné? Podělte se s námi o názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Za fotkou mořského koníka s vatovou tyčinkou se skrývá smutný příběh Za fotkou mořského koníka s vatovou tyčinkou se skrývá smutný příběh
Pokud fotografie skrývá i nějaké poselství, je to vždycky plus. Justinu Hofmanovi se povedlo zachytit snímek, který ukazuje stinnou stránku moří a oceánů. Na virální fotografii se mořský koník plavající v odpadcích drží vatové tyčinky do uší. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Samsung chystá senzor pro mobily s 1000 fps Samsung chystá senzor pro mobily s 1000 fps
Společnost Samsung nechce za Sony zaostávat a připravuje snímač pro mobilní telefony, který bude schopen záznamu slow motion videa s rychlostí 1000 fps. Jeho výroba se má rozběhnout už velmi brzy. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
SDXC Goodram IRDM Pro slibují až 280 MB/s a pSLC čipy SDXC Goodram IRDM Pro slibují až 280 MB/s a pSLC čipy
Společnost Goodram představila nové paměťové karty řad IRDM a IRDM Pro. Ty dosahují vysokých přenosových rychlostí až 280 MB/s a splňují i standard V60 nebo V90 Video Class Speed pro bezproblémové nahrávání 4K videa, případně i 8K.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2017 Doporučené fotoaparáty: září 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
21.9.2017,  návod, Milan Šurkala,  56 komentářů
WD uvádí G-Drive R-Series, externí SSD pro fotografy WD uvádí G-Drive R-Series, externí SSD pro fotografy
Výrobce pevných disků Western Digital už mimo jiné produkuje i SSD disky. Nově pod značkou G-Technology představil řadu G-Drive R-Series, která je určena zejména pro fotografy a kameramany. Slibuje nadprůměrnou výdrž a kapacitu až do 2 TB. 
19.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala