www.digimanie.cz
>
>
>
>

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla
, , aktualita
Švýcarská "fotografka" Madeleine Josephine Fierz se zúčastňovala mnoha fotografických soutěží, neposílala tam ale svoje fotky, nýbrž lehce upravené fotky jiných fotografů. Zdrojové snímky byly totiž v public domain. reklama
Je podle vás použití cizích public domain snímků ve fotosoutěžích přípustné?
V anketě šlo hlasovat od 6.9.2017 do 6.10.2017. Počet hlasujících: 13
Ano 8 % 8% Nejsem rozhodnut(a) 0 % Ne 92 % 92%
Tzv. public domain znamená, že dílo (např. fotografie) je nabídnuta veřejnosti k použití, a to obvykle i komerčnímu. Švýcarská fotografka Madeleine Josephine Fierz toto dotáhla ještě dál a volně přístupné snímky posílala pod svým jménem do několika fotografických soutěží. Aby tam bylo i něco málo jejího, obrázky např. zrcadlově obrátila nebo dodala pár objektů (viz slon na následujícím snímku). 
 
Děti, snímek švýcarské fotografky
 
snímek ze soutěže (Madeleine Josephine Fierz)
 
Se snímky získala např. druhé místo ve Fine Art Photo Awards a zúčastnila se i dalších soutěží, kde k fotografiím psala příběhy o tom, jak fascinující bylo její focení a jak se snaží vidět svět dětskýma očima. Přitom šlo o snímky thajského fotografa Sasina Tipchaie, který je uveřejnil pod CC0 licencí (public domain) na serveru Pixabay pro redakční použití. Fotografie byly již ze stránek Fine Art Photo Awards staženy a druhé místo jí bylo odejmuto.
 
Děti originální snímek
 
originální snímek (Sasin Tipchai)
 
Jak to vidíte vy? Public domain díla mohou být volně použita, to je jejich smysl. Mohou dle vás být i zdrojem do soutěží nebo je dle vás v případě soutěží použití public domain snímků nepřípustné? Podělte se s námi o názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dron v působivém videu zblízka zachytil ohňostroje v Číně Dron v působivém videu zblízka zachytil ohňostroje v Číně
Povedené video, které vzniklo díky dronu DJI Phantom 4 Pro, bylo pořízeno na počest čínského nového roku. Dron se nebojí přiletět k ohňostrojům velmi blízko, takže divák se ocitá přímo ve středu dění mezi vybuchujícími barevnými ohňostroji.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Samsung ukázal foto a video teasery na Galaxy S9 Samsung ukázal foto a video teasery na Galaxy S9
Společnost Samsung už za necelé dva týdny představí nový smartphone Galaxy S9. Na svém YouTube kanálu tak zveřejnila dva teasery, které lákají na výborné focení a natáčení za špatného světla i ukázky akčního a slow-motion videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fujifilm X-H1 přináší stabilizaci čipu i Cinema 4K Fujifilm X-H1 přináší stabilizaci čipu i Cinema 4K
Dlouho očekávaný high-endový fotoaparát Fujifilm X-H1 je tady. Novinka se pyšní především mechanickou stabilizací obrazu s až 5,5EV účinkem. Nechybí ale ani Cinema 4K a zpomalené Full HD video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zeiss představil objektiv Loxia 25 mm F2.4 pro Sony FE Zeiss představil objektiv Loxia 25 mm F2.4 pro Sony FE
Společnost Zeiss dnes představila nový objektiv Loxia 2.4/25, který je určen pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Nabídne kompaktní stavbu, smířit se ale budete muset s absencí autofokusu.
14.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Skvělé čtvrtletí u fotodivize Fujifilmu, boduje instax i systémy X a G Skvělé čtvrtletí u fotodivize Fujifilmu, boduje instax i systémy X a G
Společnosti Fujifilm se v posledním čtvrtletí velmi dařilo. Takřka všechny její divize rostly a velmi dobře má našlápnuto i ta fotografická. Lepších hospodářských výsledků se dočkaly instantní fotoaparáty i systémy X a G.
14.2.2018, aktualita, Milan Šurkala