www.digimanie.cz
>
>
>
>

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla

Švýcarka posílala do soutěží public domain fotky jiných, o tituly přišla
, , aktualita
Švýcarská "fotografka" Madeleine Josephine Fierz se zúčastňovala mnoha fotografických soutěží, neposílala tam ale svoje fotky, nýbrž lehce upravené fotky jiných fotografů. Zdrojové snímky byly totiž v public domain. 
reklama
Je podle vás použití cizích public domain snímků ve fotosoutěžích přípustné?
V anketě šlo hlasovat od 6.9.2017 do 6.10.2017. Počet hlasujících: 13
Ano 8 % 8% Nejsem rozhodnut(a) 0 % Ne 92 % 92%
Tzv. public domain znamená, že dílo (např. fotografie) je nabídnuta veřejnosti k použití, a to obvykle i komerčnímu. Švýcarská fotografka Madeleine Josephine Fierz toto dotáhla ještě dál a volně přístupné snímky posílala pod svým jménem do několika fotografických soutěží. Aby tam bylo i něco málo jejího, obrázky např. zrcadlově obrátila nebo dodala pár objektů (viz slon na následujícím snímku). 
 
Děti, snímek švýcarské fotografky
 
snímek ze soutěže (Madeleine Josephine Fierz)
 
Se snímky získala např. druhé místo ve Fine Art Photo Awards a zúčastnila se i dalších soutěží, kde k fotografiím psala příběhy o tom, jak fascinující bylo její focení a jak se snaží vidět svět dětskýma očima. Přitom šlo o snímky thajského fotografa Sasina Tipchaie, který je uveřejnil pod CC0 licencí (public domain) na serveru Pixabay pro redakční použití. Fotografie byly již ze stránek Fine Art Photo Awards staženy a druhé místo jí bylo odejmuto.
 
Děti originální snímek
 
originální snímek (Sasin Tipchai)
 
Jak to vidíte vy? Public domain díla mohou být volně použita, to je jejich smysl. Mohou dle vás být i zdrojem do soutěží nebo je dle vás v případě soutěží použití public domain snímků nepřípustné? Podělte se s námi o názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč
Ani společnost Nikon nezapomněla na své zákazníky a připravila si pro ně cashback akci. Ta se týká fotoaparátů i mnoha objektivů. Maximálním bonusem, který vám může být vyplacen, je 7500 Kč za zrcadlovku Nikon D7500.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů
Instagram je natolik populární sociální sítí pro sdílení fotografií, že se jí podařilo překonat metu jedné miliardy uživatelů. V rámci společnosti Facebook, která jej vlastní, jde už o několikátou miliardovou aplikaci.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: červen 2018 Doporučené fotoaparáty: červen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.6.2018, návod, Milan Šurkala41 komentářů
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře