www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC

Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
, , aktualita
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
K oblíbeným
reklama
APS-C CSC fotoaparáty od Sony a Fujifilmu budou moci v budoucnu využívat nového ultrazoomového objektivu od společnosti Tamron. Ta totiž oznámila vývoj nového modelu 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A VC VXD (Model B061). Nabídne tak cca 16,6× optický zoom v přepočteném rozsahu od 27 do 450 mm.
 
Tamron 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A VC VXD (Model B061)
 
Pro zaostřování zde bude použit lineární motorek VXD a zajímavostí bude schopnost ostřit už od 15 cm na nejširší ohniskové vzdálenosti. To má zajistit nadprůměrné zvětšení 1:2, počítat ale budete muset s širokým úhlem záběru. Tamron slibuje nejlepší optickou kvalitu ve své třídě a nadprůměrnou optickou stabilizaci obrazu. Objektiv by měl být současně relativně kompaktní a odolný vůči vlhkosti. Fluorový povrch přední čočky má zajistit lepší odpuzování nečistot a chybět nemá ani zámek zoomu. Z dalších parametrů víme to, že má využívat 67mm filtry. Pokud jde o uvedení, to má proběhnout někdy na podzim.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů