www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC

Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
, , aktualita
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
K oblíbeným
reklama
APS-C CSC fotoaparáty od Sony a Fujifilmu budou moci v budoucnu využívat nového ultrazoomového objektivu od společnosti Tamron. Ta totiž oznámila vývoj nového modelu 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A VC VXD (Model B061). Nabídne tak cca 16,6× optický zoom v přepočteném rozsahu od 27 do 450 mm.
 
Tamron 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A VC VXD (Model B061)
 
Pro zaostřování zde bude použit lineární motorek VXD a zajímavostí bude schopnost ostřit už od 15 cm na nejširší ohniskové vzdálenosti. To má zajistit nadprůměrné zvětšení 1:2, počítat ale budete muset s širokým úhlem záběru. Tamron slibuje nejlepší optickou kvalitu ve své třídě a nadprůměrnou optickou stabilizaci obrazu. Objektiv by měl být současně relativně kompaktní a odolný vůči vlhkosti. Fluorový povrch přední čočky má zajistit lepší odpuzování nečistot a chybět nemá ani zámek zoomu. Z dalších parametrů víme to, že má využívat 67mm filtry. Pokud jde o uvedení, to má proběhnout někdy na podzim.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala