www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tamron uvedl světelný 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD

Tamron uvedl světelný 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD
, , aktualita
V únoru oznámila společnost Tamron vývoj několika nových objektivů a jeden z nich se právě objevil. Jde o model 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD (A043). Ten nabídne účinnou optickou stabilizaci obrazu i odolnou konstrukci.
K oblíbeným
reklama
V druhé polovině letošního února se společnost Tamron nechala slyšet, že připravuje tři nové objektivy. Z této trojice se nyní představuje 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD (model A043). Jde o zoomovací objektiv se 4,3× optickým zoomem v rozsahu 35 až 150 mm. Jde tak o model, který začíná na lehce širokoúhlém záběru a končí jako mírný teleobjektiv. Spíše než o telezoom tak jde o standardní objektiv, který má větší dosah na maximálním zoomu, ale není nějak výrazně širokoúhlý. V řeči čísel to na full frame tělech znamená úhly 63°26' až 16°25'. Podporovány jsou digitální zrcadlovky Canon a Nikon.
 
Tamron 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD
 
Potěší velmi slušná světelnost začínající na F2,8 a končící u F4, přičemž je tu 9lamelová clona podporující maximální clonění na F16 až F22 podle zvoleného zoomu, což jsou překvapivě nízké hodnoty. V konstrukci najdeme 19 optických členů, které jsou uspořádané do 14 skupin. Jsou zde i 3 členy z LD skla a další 3 hybridní asférické elementy. Výborné výsledky má poskytovat zejména kolem 85mm pozice, díky čemuž má být i velmi dobrým portrétním objektivem. Použity jsou povrchové vrstvy BBAR (Broad-Brand Anti-Reflection) pro minimalizaci odlesků a závojů, přední člen má i fluorovou povrchovou úpravu pro odpuzování nečistot.
 
Objektiv je schopen zaostřit ze vzdálenosti 45 cm v celém ohniskovém rozsahu a dosahuje tak maximálního zvětšení 1:3,7 (tj. 0,27×). Využije motorek OSD (Optimized Silent Drive) a Dual MPU pro rychlé zpracování údajů nutných k zaostření. Novinka je odolná vůči vlhkosti a neměl by jí vadit déšť, kompatibilní je i s TAP-in Console.
 
V průměru má 84 mm a na délku 126,8 mm ve verzi pro Canon a 124,3 mm u varianty pro Nikon. Lehce se pak liší i hmotnosti, které činí 796 gramů, resp. 790 gramů. Objektiv je vybaven i optickou stabilizací, která slibuje 5EV účinek, a tedy zhruba 30krát delší expozice z ruky, než by platily podle pravidla převrácené hodnoty ohniskové vzdálenosti (na max. zoomu by mělo jít z ruky fotit i s časem 1/5 sekundy). Verze pro Nikon bude v prodeji od 23. května, varianta pro Canon přijde zhruba o měsíc později, 20. června. Cena byla stanovena na $799.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů