www.digimanie.cz
>
>

Time-lapse 4K video Země vytvořené ze 109 GB snímků z NASA

Time-lapse 4K video Země vytvořené ze 109 GB snímků z NASA
, , aktualita
Dmitry Pasanko vzal téměř 100 tisíc volně přístupných snímků z NASA, což dělalo 109 GB dat a sestříhal z toho 4 minutové 4K video, na které se můžete podívat. Ukazuje především Zemi při pohledu z oběžné dráhy.
reklama
Fotografie pořízené vesmírnou agenturou NASA jsou veřejně přístupné a toho využil Dmitry Pasanko, který stáhnul celkem 109 GB dat, 95623 fotografií. Celý měsíc mu pak zabralo dávat snímky dohromady, stabilizovat obraz, odšumět je nebo srovnat barevné odstíny. Celkem vzniklo 40 minut záznamu v rozlišení 4K, které nakonec sestříhal do podstatně kratších 4 minut.Zajímavé je, že nejdéle trvalo najít hodnou píseň. To mu údajně zabralo tři měsíce hledání. Nakonec našel "Experience" od Ludovica Einaudiho (konkrétně výbornou Fabric 2013 verzi). Ke skládání videa použil Adobe Premiere Pro a After Effects.

Zdroj: digitalrev.com, lockerdome.com

Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře