www.digimanie.cz
>
>

Time-lapse 4K video Země vytvořené ze 109 GB snímků z NASA

Time-lapse 4K video Země vytvořené ze 109 GB snímků z NASA
, , aktualita
Dmitry Pasanko vzal téměř 100 tisíc volně přístupných snímků z NASA, což dělalo 109 GB dat a sestříhal z toho 4 minutové 4K video, na které se můžete podívat. Ukazuje především Zemi při pohledu z oběžné dráhy.reklama
Fotografie pořízené vesmírnou agenturou NASA jsou veřejně přístupné a toho využil Dmitry Pasanko, který stáhnul celkem 109 GB dat, 95623 fotografií. Celý měsíc mu pak zabralo dávat snímky dohromady, stabilizovat obraz, odšumět je nebo srovnat barevné odstíny. Celkem vzniklo 40 minut záznamu v rozlišení 4K, které nakonec sestříhal do podstatně kratších 4 minut.Zajímavé je, že nejdéle trvalo najít hodnou píseň. To mu údajně zabralo tři měsíce hledání. Nakonec našel "Experience" od Ludovica Einaudiho (konkrétně výbornou Fabric 2013 verzi). Ke skládání videa použil Adobe Premiere Pro a After Effects.

Zdroj: digitalrev.com, lockerdome.com

Nejnovější články
Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou
U nás nepříliš známý britský výrobce paměťových karet Integral Memory chystá na příští měsíc novinku v podobě rekordně velké 512GB microSDXC karty. Kapacitou by tak měla překonat 400GB řešení společnosti Sandisk.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář