www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X

Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
, , aktualita
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tokina představila dva nové objektivy pro APS-C systém Fujifilm X. Jde o modely atx-m 23mm F1.4 X a 33mm F1.4 X. Pokud vám takové názvy něco připomínají, není divu. Měsíc tomu představil stejné objektivy Viltrox pro bajonet Canon EOS M. Začněme širokoúhlejším modelem atx-m 23mm F1.4 X. Při 23mm ohniskové vzdálenosti nabídne 35mm přepočtenou a úhel záběru 63,4°. Dosahuje výborné světelnosti F1,4 a 9lamelovou irisovou clonu lze přiclonit maximálně na F16. Clonu lze ovládat kroužkem na těle objektivu (bez aretace) i elektronicky.
 
Tokina atx-m 23mm a 33mm F1.4 X
 
K zaostřování tu máme krokový motorek ST-M. Minimální zaostřovací vzdálenost je 1:10 (tj. 0,1×). Skládá se z 11 optických členů v 1 skupinách, dva členy jsou z SD skla. Rozměry mají oba dva objektivy shodné, a to 65 mm v průměru a 72 mm na délku. Využívat lze filtry s 52mm průměrem. Pokud jde o hmotnost, ta je u 23mm objektivu 276 gramů.
 
Druhým modelem je atx-m 33mm F1.4 X. Ten díky 33mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne zhruba 50 mm po přepočtu a úhel záběru 45,7°. Rozsah 9lamelové clony je shodně F1,4 až F16, nicméně minimální zaostřovací vzdálenost vyskočila na 40 cm. Zůstává však zvětšení 0,1×. Tento model má 10 optických členů v 9 skupinách, jeden člen je z SD skla. Rozměry jsou shodné s 23mm verzí, hmotnost je ale vyšší s 285 gramy. Oba dva objektivy nabídnou plnou elektronickou komunikaci s podporou přenosu informací do EXIFu i autofokusu. Díky tomu je možné snadno využít mechanickou stabilizaci v tělech fotoaparátů Fujifilm. Ceny byly stanoveny na $479, resp. $429. Prodej bude zahájen 11. prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala