www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony

Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
, , aktualita
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tokina je jednou z mnoha, které vyrábí své objektivy pro oblíbený systém full frame fotoaparátů Sony. Tentokrát uvádí novinku v podobě modelu atx-m 85mm f/1.8 FE. Ten při 85mm reálné ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 28,5° a vyznačuje se velmi dobrou světelností F1,8. Irisová clona má 9 lamel a umožňuje clonění nanejvýš na F16. Novinka se skládá z 10 optických členů, které jsou uspořádané do 7 skupin. V nich je i jeden člen z SD skla.
 
Tokina atx-m 85mm f/1.8 FE
 
Objektiv s vnitřním zaostřováním a motorkem ST-M potřebuje minimálně 0,8 metru od objektu a dosahuje nanejvýš 0,125× zvětšení. Rozměry novinky činí 93,2 mm na délku a 80 mm v průměru, využívá pak filtry se 72mm průměrem. Hmotnost objektivu se zastavila na hodnotě 645 gramů. Použity byly povrchové vrstvy Super Low Reflection Coating, které minimalizují odlesky, závoje a rovněž pomáhají odpuzovat mastnotu, nečistoty a vodu. Výrobce slibuje, že je objektiv plně kompatibilní se všemi funkcemi Sony, tedy i 5osou stabilizací v tělech, detekcí očí a tváří, asistentem MF a podobnými. Tokina bude za nový objektiv chtít přijatelných $499.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů