www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla Fírin 20mm F2 FE pro Sony s autofokusem

Tokina uvedla Fírin 20mm F2 FE pro Sony s autofokusem
, , aktualita
Společnost Tokina vylepšila svůj objektiv Fírin 20mm F2 FE o verzi s autofokusem. Tento širokoúhlý objektiv tak lze využít na full frame CSC fotoaparátech Sony a nechat jej také zaostřovat. Nechybí ani podpora optických korekcí.
reklama
Na podzim roku 2016 byl představen širokoúhlý objektiv Fírin 20mm F2 FE MF pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Nyní přichází verze Fírin 20mm F2 FE AF, která už dle názvu disponuje systémem autofokusu. K tomu je zde určen ultrazvukový zaostřovací motorek. Podporováno je i hybridní ostření a samozřejmostí je stále možnost využít i manuální zaostřování. Díky elektrickým kontaktům nechybí ani možnost přenášet informace o stavu objektivu pro zápis dat do EXIFu a lze přenést i informace pro korekci vinětace, zkreslení a chromatické aberace. Díky přenosu informace o ohniskové vzdálenosti je objektiv kompatibilní i se systémem mechanické stabilizace těla, kdy není nutné ručně zadávat tuto hodnotu.
 
Tokina Fírin 20mm F2 FE AF
 
Optická konstrukce jinak zůstává shodná s předchozí variantou, která zůstane nadále ve výrobě. Při reálné ohniskové vzdálenosti tak objektiv nabídne úhel záběru 92,66°. Jeho světelnost má výbornou hodnotu F2 a irisovou clonu s 9 lamelami lze přiclonit maximálně na F22. Objektiv se skládá ze 13 optických členů v 11 skupinách, z čehož tu jsou také 2 asférické členy a 3 členy z SLD skla.
 
Minimální zaostřovací vzdálenost činí 28 centimetrů, což při tak širokoúhlém záběru znamená zvětšení jen 1:10,29 (tj. 0,097×). Objektiv má na délku 81,5 mm, v průměru pak 73,4 mm a využívá filtry o průměru 62 milimetrů. Hmotnost objektivu pak činí 464 gramů. V Japonsku bude v prodeji už koncem dubna, v ostatních zemích pak bude zahájen prodej koncem května. Cena je zatím neznámá, ale patrně nebude nižší než u manuální verze, která je u nás dostupná za 22 tisíc Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala