www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla Fírin 20mm F2 FE pro Sony s autofokusem

Tokina uvedla Fírin 20mm F2 FE pro Sony s autofokusem
, , aktualita
Společnost Tokina vylepšila svůj objektiv Fírin 20mm F2 FE o verzi s autofokusem. Tento širokoúhlý objektiv tak lze využít na full frame CSC fotoaparátech Sony a nechat jej také zaostřovat. Nechybí ani podpora optických korekcí.
K oblíbeným
reklama
Na podzim roku 2016 byl představen širokoúhlý objektiv Fírin 20mm F2 FE MF pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Nyní přichází verze Fírin 20mm F2 FE AF, která už dle názvu disponuje systémem autofokusu. K tomu je zde určen ultrazvukový zaostřovací motorek. Podporováno je i hybridní ostření a samozřejmostí je stále možnost využít i manuální zaostřování. Díky elektrickým kontaktům nechybí ani možnost přenášet informace o stavu objektivu pro zápis dat do EXIFu a lze přenést i informace pro korekci vinětace, zkreslení a chromatické aberace. Díky přenosu informace o ohniskové vzdálenosti je objektiv kompatibilní i se systémem mechanické stabilizace těla, kdy není nutné ručně zadávat tuto hodnotu.
 
Tokina Fírin 20mm F2 FE AF
 
Optická konstrukce jinak zůstává shodná s předchozí variantou, která zůstane nadále ve výrobě. Při reálné ohniskové vzdálenosti tak objektiv nabídne úhel záběru 92,66°. Jeho světelnost má výbornou hodnotu F2 a irisovou clonu s 9 lamelami lze přiclonit maximálně na F22. Objektiv se skládá ze 13 optických členů v 11 skupinách, z čehož tu jsou také 2 asférické členy a 3 členy z SLD skla.
 
Minimální zaostřovací vzdálenost činí 28 centimetrů, což při tak širokoúhlém záběru znamená zvětšení jen 1:10,29 (tj. 0,097×). Objektiv má na délku 81,5 mm, v průměru pak 73,4 mm a využívá filtry o průměru 62 milimetrů. Hmotnost objektivu pak činí 464 gramů. V Japonsku bude v prodeji už koncem dubna, v ostatních zemích pak bude zahájen prodej koncem května. Cena je zatím neznámá, ale patrně nebude nižší než u manuální verze, která je u nás dostupná za 22 tisíc Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů