www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF

Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
, , aktualita
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte zrcadlovku od společnosti Canon nebo Nikon a rádi fotíte makro, možná přijde vhod novinka od společnosti Tokina. Ta představila nový objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF, který podporuje i full frame těla. Při 100mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 24° a těšit se můžete na klasické zvětšení 1:1. Minimální zaostřovací vzdálenost je 30 cm od roviny senzoru, což znamená zhruba 11,5 mm od předního konce objektivu. Světelnost dosahuje dobré hodnoty F2,8, což dovoluje výrazně mazat pozadí a použít objektiv např. i na portréty, nicméně při focení makra přijde vhod spíše výraznější clonění. Maximálně je podporována hodnota F32, o tu se pak postará 9lamelová irisová clona. Pokud chcete přepnout z autofokusu na manuál, stačí posunout zaostřovací prstenec blíže k sobě. Pro autofokus nechybí možnost omezit zaostřovací rozsah, což je pro makro objektiv dost užitečná funkce.
 
Tokina atx-i 100mm F2.8 Macro FF
 
Optická konstrukce objektivu se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách včetně dvou asférických čoček a dvou z SLD skla. Objektiv má 73 mm v průměru, na délku pak 95 mm v případě verze pro Nikon a 98 mm pro Canon. Ty se pak lehce liší i hmotností, která je 515, resp. 525 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 55mm průměrem. Nezapomnělo se ani na vícevrstvou povrchovou úpravu, která má potlačovat vznik odlesků a světelných závojů. Výrobce při návrhu také zapracoval na tom, aby objektiv poskytoval vynikající kvalitu obrazu po celé ploše, tedy i v rozích. To se týká kresby, zkreslení i vinětace. Prodej začne v polovině prosince za cenu $429.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala