www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF

Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
, , aktualita
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte zrcadlovku od společnosti Canon nebo Nikon a rádi fotíte makro, možná přijde vhod novinka od společnosti Tokina. Ta představila nový objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF, který podporuje i full frame těla. Při 100mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 24° a těšit se můžete na klasické zvětšení 1:1. Minimální zaostřovací vzdálenost je 30 cm od roviny senzoru, což znamená zhruba 11,5 mm od předního konce objektivu. Světelnost dosahuje dobré hodnoty F2,8, což dovoluje výrazně mazat pozadí a použít objektiv např. i na portréty, nicméně při focení makra přijde vhod spíše výraznější clonění. Maximálně je podporována hodnota F32, o tu se pak postará 9lamelová irisová clona. Pokud chcete přepnout z autofokusu na manuál, stačí posunout zaostřovací prstenec blíže k sobě. Pro autofokus nechybí možnost omezit zaostřovací rozsah, což je pro makro objektiv dost užitečná funkce.
 
Tokina atx-i 100mm F2.8 Macro FF
 
Optická konstrukce objektivu se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách včetně dvou asférických čoček a dvou z SLD skla. Objektiv má 73 mm v průměru, na délku pak 95 mm v případě verze pro Nikon a 98 mm pro Canon. Ty se pak lehce liší i hmotností, která je 515, resp. 525 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 55mm průměrem. Nezapomnělo se ani na vícevrstvou povrchovou úpravu, která má potlačovat vznik odlesků a světelných závojů. Výrobce při návrhu také zapracoval na tom, aby objektiv poskytoval vynikající kvalitu obrazu po celé ploše, tedy i v rozích. To se týká kresby, zkreslení i vinětace. Prodej začne v polovině prosince za cenu $429.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala