www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky

Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
, , aktualita
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tokina představila novou verzi objektivu atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Canon (EF) a Nikon (F). Novinka má ohniskový rozsah od 17 do 35 mm, což na full frame tělech znamená úhel záběru 104° až 64°. Světelnost je konstantní a má hodnotu F4 v celém ohniskovém rozsahu. Irisová clona s 9 lamelami umožňuje clonění maximálně na F22. Optická konstrukce se skládá ze 13 členů uspořádaných do 12 skupin, jsou zde i 3 asférické členy (dva PM-O, jeden skleněný lisovaný) a dva SD členy.
 
Tokina atx-i 17-35mm f/4 FF
 
Pokud jde o zaostřování, může být manuální i automatické. Je zde motorek SD-M (Silent Drive Module), přepínání mezi MF a AF se děje posunem zaostřovacího kroužku vpřed a vzad. Minimální zaostřovací vzdálenost je 28 cm, což stačí na dosažení zvětšení 1:4,82 (tj. 0,207×). Objektiv má 89 mm v průměru a 95 mm na délku (Nikon), resp. 97 mm (Canon). Lehce se liší i hmotnosti. Verze pro Nikon má 569 gramů. varianta pro Canon pak 609 gramů. Obě verze využívají filtry s 82mm průměrem. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost vůči vlhkosti. Prodej bude zahájen 11. prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala