www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina zveřejňuje roadmapu, čeká nás 500mm F8 Reflex a další novinky

Tokina zveřejňuje roadmapu, čeká nás 500mm F8 Reflex a další novinky
, , aktualita
Společnost Tokina uvedla novou roadmapu, která ukazuje, jaké objektivy se plánují na nejbližší budoucnost. Bude to např. zrcadlový objektiv 500mm F8 Reflex MF, rozšíří se i nabídka světelných objektivů pro CSC.
K oblíbeným
reklama
Tokina připravuje spoustu nových objektivů. Oznámila to prostřednictvím nové roadmapy připravovaných skel. Dočkají se především CSC fotoaparáty, ale jedna z novinek zamíří i na tradiční zrcadlovky. Ještě v létě doplní stávající objektivy atx-m 23mm F1.4X a 33mm F1.4X určené pro Fujifilm X nová verze 56mm F1.4 X. Na podzim se všechny tyto tři objektivy objeví ve verzi E pro Sony E (pouze APS-C).
 
Roadmapa Tokiny
 
Zima pak přinese zrcadlový teleobjektiv SZ 500mm F8 Reflex MF pro zrcadlovky s bajonetem Nikon F a Canon EF, bude ale i pro CSC modely s bajonety Sony E/FE, Fujifilm X, Micro 4/3 a Nikon Z. V tomto případě půjde o full frame objektiv. Pro APS-C Sony E a Fujifilm X přijdou také objektivy SZ, které ale nejsou detailně určené, a víme jen to, že půjde o ultra širokoúhlý a standardní pevný objektiv. Na rok 2022 jsou pak plánovány ještě tři objektivy atx-m. Jeden bude širokoúhlý pro full frame, další dva pak budou širokoúhlým zoomem pro APS-C.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů