Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Toshiba uvádí akční kameru Camileo X-Sports

9.9.2013, Milan Šurkala, aktualita
Další novou akční kamerou na trhu je Toshiba Camileo X-Sports. Tu lze vybavit voděodolným pouzdrem s výdrží do hloubky až 60 metrů. Samozřejmostí je možnost natáčení Full HD videosekvencí a bezdrátové připojení Wi-Fi.
S akčními kamerami se v posledních týdnech roztrhnul pytel a další takovou je Camileo X-Sports od společnosti Toshiba. Nabídne velmi širokoúhlý objektiv a malý 2,0" LCD displej. Samozřejmostí je několik upínacích mechanismů v balení ke kameře, základní odolnost vůči pádu z výšky do 1,5 metru a možnost potopení do 3metrové hloubky. V balení je i voděodolné pouzdro, se kterým se můžete potopit až do hloubky 60 metrů.

Díky 12MPx CMOS snímači zvládá natáčet Full HD videosekvence s rozlišením 1920×1080 pixelů při 60 snímcích za sekundu, přitom je možné pořizovat i statické fotografie bez přerušení natáčení videa. Baterie vydrží až na 5 hodin záznamu. Nechybí ani bezdrátové připojení Wi-Fi (802.11 b/g/n), které umožní ovládat kameru pomocí smartphonu nebo tabletu. Z těchto zařízení je možné si i prohlížet snímky, zoomovat a mnoho dalšího. Zoom je jen digitální, a to dokonce až 10násobný (v praxi nevyužitelné). Stabilizace je elektronická.

S kamerou lze využít microSDXC karty a nechybí ani mini-HDMI a micro-USB rozhraní. Zajímavostí jsou funkce jako time-lapse, snímání vzhůru nohama (video se správně otočí), nechybí ani tradiční sekvenční snímání. Rozměry činí 73×49,5×29,5 mm, hmotnost činí 94 gramů včetně baterie. K dispozici bude pouze černá verze a v balení nebude chybět ani náramkový ovladač pro snazší práci. Kamera bude v prodeji v posledním čtvrtletí roku 2013 za 250 EUR.

Zdroj: www.photographyblog.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.