Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Tři tituly TIPA 2016 pro Olympus

24.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Také Olympus nevyšel z letošních cen TIPA Awards 2016 s prázdnou a se ziskem tří titulů se řadí k nejúspěšnějším společnostem. Cenu získal za pokročilé CSC, širokoúhlý CSC objektiv a za odolný outdoorový kompakt.
Pro společnost Olympus se letos našla tři ocenění TIPA Awards 2016, což znamená velmi dobrý výsledek. Za nejlepší pokročilé CSC byl letos prohlášen Olympus OM-D E-M10 Mark II, který má 16MPx 4/3" senzor a procesor TruePic VII. V plném rozlišení dokáže dosáhnout sekvenčního snímání až 8,5 fps. K ostření je využit 81bodový systém FAST AF. K dispozici je EVF hledáček s rozlišením 2,36 milionu bodů a Full HD video 1080p60. Najdete tu dotykovou obrazovku a 5osou stabilizaci obrazu.


Olympus OM-D E-M10 Mark II


Titul nejlepšího širokoúhlého zoomovacího CSC objektivu dostal Olympus M.Zuiko Digital ED 7-14mm 1:2.8 PRO. Tento objektiv váží 534 gramů, v optické konstrukci obsahuje 3 Super ED, jeden ED a 2 asférické členy. Objektiv je utěsněný, neměl by mu tak vadit déšť ani prach. K dispozici je také funkční tlačítko L-Fn. Potěší možnost ostření od 20 centimetrů a konstantní světelnost F2,8 v celém ohniskovém rozsahu.


Olympus M.Zuiko Digital ED 7-14mm 1:2.8 PRO


Poslední cenou pro Olympus byl titul nejlepšího odolného kompaktu. Toto ocenění získal Olympus Tough TG-870. Může být ponořen do hloubky až 15 metrů, měl by také přežít pád z výšky 2,1 metru na tvrdou podložku. K dispozici je displej otočný o 180°. Vevnitř najdete 16MPx CMOS BSI snímač a procesor TruePic VII. GPS modul slibuje lokalizaci do 10 sekund.


Olympus Tough TG-870


Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.