www.digimanie.cz
>
>
>

TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25

TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
, , aktualita
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
K oblíbeným
reklama
Společnost TTartisan přichází na trh s novým objektivem 90mm F1.25. Název napovídá, že má 90mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech dává úhel záběru 27°. Světelnost má výbornou hodnotu F1,25, maximální hodnota 10lamelové clony činí F16. Optická soustava se skládá z 11 členů v 7 skupinách, 4 členy jsou z HR skla.
 
TTartisan 90mm F1.25
 
Zaostřování je jen manuální a možné od 1 metru. Objektiv váží 1013 gramů, takže jej výrobce pro jistotu vybavil i závitem pro stativ. Rozměry novinky činí 82 mm v průměru a 97 mm na délku. Pokud jde o filtry, podporovány jsou ty se 77mm průměrem. Novinka je určena pro bajonet Leica M, nicméně s adaptéry bude možné ho využít i na Sony E/FE, Nikon Z, Canon RF, Fujifilm GFX, L-Mount a Hasselblad X1D. Podle těchto informací je tak schopen vykreslit obraz na středoformátový senzor. Cena byla stanovena na 770 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala