www.digimanie.cz
>
>
>

TTartisan uvedl objektiv 7.5mm f/2 Fish-Eye pro CSC

TTartisan uvedl objektiv 7.5mm f/2 Fish-Eye pro CSC
, , aktualita
Nabídka objektivů společnosti TTartisan se rozrostla o nový kousek typu rybí oko. Jde o 7.5mm f/2 Fish-Eye, který je určen pro CSC fotoaparáty. K dispozici je snad pro všechny myslitelné bajonety.
K oblíbeným
reklama
Společnost TTartisan uvádí na trh nový objektiv 7.5mm f/2 Fish-Eye. Novinka je určena pro CSC fotoaparáty maximálně s APS-C senzorem. Při ohniskové vzdálenosti 7,5 mm dává úhel záběru 180° na APS-C senzorech a 150° na Micro Four Thirds (na full frame půjde o cirkulární rybí oko, které lze vylepšit adaptérem). Jeho světelnost je velmi dobrá s hodnotou F2, clonit lze 7lamelovou irisovou clonou maximálně na F11. Optická konstrukce má 11 členů v 8 skupinách. 2 členy jsou LD, další tři pak z HR skla.
 
TTartisan 7.5mm f/2 Fish-Eye
 
Zaostřování je manuální z minimální vzdálenosti 12,5 cm. Objektiv má 54 mm v průměru a 58 mm na délku (může se lišit dle bajonetu). Filtry lze používat jen ty zadní. Hmotnost se pak pohybuje od 343 do 370 gramů, opět to závisí na bajonetu. Vyrábět se bude pro Sony E, Canon EF-M i RF, Fujifilm X, Nikon Z, L-Mount a Micro Four Thirds. Ve všech případech je cena 150 USD.
 
TTartisan 7.5mm f/2 Fish-Eye
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů