www.digimanie.cz
>
>
>

TTartisan vyrobí limitovanou sérii objektivu 50mm f/0.95

TTartisan vyrobí limitovanou sérii objektivu 50mm f/0.95
, , aktualita
Společnost TTartisan přichází s velmi omezenou sérií extrémně světelných objektivů 50mm F0.95. Určené budou pro CSC fotoaparáty Sony a Fujifilm, přičemž cena nebude zdaleka tak vysoká, jak by napovídala světelnost.
K oblíbeným
reklama
Malých výrobců objektivů je hodně a vedle 7Artisans se objevila i společnost s velmi podobným jménem TTArtisan. Ta si přichystala novou extrémně světelnou padesátku, model 50mm f/0.95. Je určena pro APS-C fotoaparáty s bajonetem Sony E nebo Fujifilm X, přičemž výrobce chce vyrobit jen velmi omezenou sérii celkem 40 kusů. 20 kusů bude s bajonetem pro Sony, 20 kusů pro Fujifilm. Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm bude dávat po přepočtu zhruba 75 až 77 mm.
 
TTartisan 50mm f/0.95
 
Světelnost má vynikající hodnotu F0,95, přičemž při plně odcloněném objektivu má být kresba méně kontrastní a saturace barev má být také slabší. Výrobce totiž navrhl objektiv spíše ve stylu charakteru starších manuálních objektivů, přestože má na takové objektivy docela složitou konstrukci s 12 členy v 7 skupinách. Irisová clona má 12 lamel a dovoluje přiclonění maximálně na F16. Zaostřování je výhradně manuální, minimální zaostřovací vzdálenost činí 50 cm. Objektiv má 69 mm v průměru a 88 mm na délku, využívá pak 62mm filtry. Hmotnost novinky činí 725 gramů. Cena byla stanovena na 42800 japonských jenů (necelých 10.000 Kč po přepočtu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala