www.digimanie.cz
>
>

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie
, , aktualita
Selfies nechtějí dělat jenom lidé. Zájem projevují i zvědavá zvířata. Právě díky zvědavosti dvou tučňáků císařských vzniklo povedené video, ve kterém párek ptáků vypadá, jako by se rozhodl natočit selfie video. 
reklama
Dva příslušníci druhu tučňák císařský na Antarktidě nedávno předvedli vtipnou scénku před kamerou, kterou tam zanechali výzkumníci. Párek tučňáků byl velmi zaujat tím, co to vlastně objevil. Ze sklánějících se ptačích hlav vzešlo nakonec povedené selfie video. 
 
Eddie Gault, který pochází z Austrálie, při výzkumné expedici na Antarktidu zanechal svou kameru na sněhu a ledu bez dozoru, když šel navštívit Auster Rookery - hnízdiště tučňáků císařských. Netrvalo dlouho a přirozeně zvídaví ptáci využili příležitosti k natočení selfie videa.  
 
 
Nahrávka obletěla internet a v současné době má video už necelých 300 000 zhlédnutí. Roztomilí tučňáci totiž skutečně vypadají, jako by se chtěli natáčet a věděli, co dělají. 

Protože samotní tučňáci nespustili nahrávání videa, měla by se expedice v Antarktidě vyhnout právním problémům, jaké měl fotograf David Slater. Ten nechal makaky hrát si s jeho fotoaparátem a při této příležitosti vznikla celá série selfie fotografií. Bohužel pak nastal problém s určením toho, kdo má na snímek autorská práva. Nakonec se ale fotograf a organizace hájící práva zvířat dohodli. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář