www.digimanie.cz
>
>

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie
, , aktualita
Selfies nechtějí dělat jenom lidé. Zájem projevují i zvědavá zvířata. Právě díky zvědavosti dvou tučňáků císařských vzniklo povedené video, ve kterém párek ptáků vypadá, jako by se rozhodl natočit selfie video. 
reklama
Dva příslušníci druhu tučňák císařský na Antarktidě nedávno předvedli vtipnou scénku před kamerou, kterou tam zanechali výzkumníci. Párek tučňáků byl velmi zaujat tím, co to vlastně objevil. Ze sklánějících se ptačích hlav vzešlo nakonec povedené selfie video. 
 
Eddie Gault, který pochází z Austrálie, při výzkumné expedici na Antarktidu zanechal svou kameru na sněhu a ledu bez dozoru, když šel navštívit Auster Rookery - hnízdiště tučňáků císařských. Netrvalo dlouho a přirozeně zvídaví ptáci využili příležitosti k natočení selfie videa.  
 
 
Nahrávka obletěla internet a v současné době má video už necelých 300 000 zhlédnutí. Roztomilí tučňáci totiž skutečně vypadají, jako by se chtěli natáčet a věděli, co dělají. 

Protože samotní tučňáci nespustili nahrávání videa, měla by se expedice v Antarktidě vyhnout právním problémům, jaké měl fotograf David Slater. Ten nechal makaky hrát si s jeho fotoaparátem a při této příležitosti vznikla celá série selfie fotografií. Bohužel pak nastal problém s určením toho, kdo má na snímek autorská práva. Nakonec se ale fotograf a organizace hájící práva zvířat dohodli. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč
Ani společnost Nikon nezapomněla na své zákazníky a připravila si pro ně cashback akci. Ta se týká fotoaparátů i mnoha objektivů. Maximálním bonusem, který vám může být vyplacen, je 7500 Kč za zrcadlovku Nikon D7500.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů
Instagram je natolik populární sociální sítí pro sdílení fotografií, že se jí podařilo překonat metu jedné miliardy uživatelů. V rámci společnosti Facebook, která jej vlastní, jde už o několikátou miliardovou aplikaci.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: červen 2018 Doporučené fotoaparáty: červen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.6.2018, návod, Milan Šurkala41 komentářů
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře