www.digimanie.cz
>
>

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie
, , aktualita
Selfies nechtějí dělat jenom lidé. Zájem projevují i zvědavá zvířata. Právě díky zvědavosti dvou tučňáků císařských vzniklo povedené video, ve kterém párek ptáků vypadá, jako by se rozhodl natočit selfie video. 
reklama
Dva příslušníci druhu tučňák císařský na Antarktidě nedávno předvedli vtipnou scénku před kamerou, kterou tam zanechali výzkumníci. Párek tučňáků byl velmi zaujat tím, co to vlastně objevil. Ze sklánějících se ptačích hlav vzešlo nakonec povedené selfie video. 
 
Eddie Gault, který pochází z Austrálie, při výzkumné expedici na Antarktidu zanechal svou kameru na sněhu a ledu bez dozoru, když šel navštívit Auster Rookery - hnízdiště tučňáků císařských. Netrvalo dlouho a přirozeně zvídaví ptáci využili příležitosti k natočení selfie videa.  
 
 
Nahrávka obletěla internet a v současné době má video už necelých 300 000 zhlédnutí. Roztomilí tučňáci totiž skutečně vypadají, jako by se chtěli natáčet a věděli, co dělají. 

Protože samotní tučňáci nespustili nahrávání videa, měla by se expedice v Antarktidě vyhnout právním problémům, jaké měl fotograf David Slater. Ten nechal makaky hrát si s jeho fotoaparátem a při této příležitosti vznikla celá série selfie fotografií. Bohužel pak nastal problém s určením toho, kdo má na snímek autorská práva. Nakonec se ale fotograf a organizace hájící práva zvířat dohodli. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný CSC objektiv Zonlai 22mm f/1.8 Světelný CSC objektiv Zonlai 22mm f/1.8
Sainsonic rozšířil nabídku svých objektivů o světelný manuální Zonlai 22mm f/1.8, který je nyní dostupný pro čtyři různé CSC bajonety včetně Fujifilmu X. Určen je nanejvýš pro APS-C velikost senzoru.
20.3.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon EOS 6D Mark II: vylepšený full frame základ Canon EOS 6D Mark II: vylepšený full frame základ
Canon nedávno uvedl novou základní full frame zrcadlovku EOS 6D Mark II. Přináší snímač s 26MPx rozlišením a technologií Dual Pixel AF. Nabídne GPS modul i odolnou konstrukci. Jak si povede v našem testu?
19.3.2018, recenze, Milan Šurkala47 komentářů
Canon EF 24-105mm 1:3.5-5.6 IS STM Canon EF 24-105mm 1:3.5-5.6 IS STM
Canon má v nabídce základní full frame zoomovací objektiv EF 24-105mm 1:3.5-5.6 IS STM, který poskytuje rozumný zoom, optickou stabilizaci i krokový motorek pro tiché ostření vhodně zejména pro video. Podívejme se mu podrobně na zoubek.
19.3.2018, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky
Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.
18.3.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography
Dnes hodně populární online kurzy největších profíků, tzv. masterclass, spouští další ze známých fotografů, Steve McCurry. Ten je znám především svou slavnou fotografií afgánské dívky. Jeho kurz bude na Masters of Photography.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře