www.digimanie.cz
>
>

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie

Tučňáci našli kameru a pózovali na selfie
, , aktualita
Selfies nechtějí dělat jenom lidé. Zájem projevují i zvědavá zvířata. Právě díky zvědavosti dvou tučňáků císařských vzniklo povedené video, ve kterém párek ptáků vypadá, jako by se rozhodl natočit selfie video. 
reklama
Dva příslušníci druhu tučňák císařský na Antarktidě nedávno předvedli vtipnou scénku před kamerou, kterou tam zanechali výzkumníci. Párek tučňáků byl velmi zaujat tím, co to vlastně objevil. Ze sklánějících se ptačích hlav vzešlo nakonec povedené selfie video. 
 
Eddie Gault, který pochází z Austrálie, při výzkumné expedici na Antarktidu zanechal svou kameru na sněhu a ledu bez dozoru, když šel navštívit Auster Rookery - hnízdiště tučňáků císařských. Netrvalo dlouho a přirozeně zvídaví ptáci využili příležitosti k natočení selfie videa.  
 
 
Nahrávka obletěla internet a v současné době má video už necelých 300 000 zhlédnutí. Roztomilí tučňáci totiž skutečně vypadají, jako by se chtěli natáčet a věděli, co dělají. 

Protože samotní tučňáci nespustili nahrávání videa, měla by se expedice v Antarktidě vyhnout právním problémům, jaké měl fotograf David Slater. Ten nechal makaky hrát si s jeho fotoaparátem a při této příležitosti vznikla celá série selfie fotografií. Bohužel pak nastal problém s určením toho, kdo má na snímek autorská práva. Nakonec se ale fotograf a organizace hájící práva zvířat dohodli. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh
Vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM byl sice ohlášen už březnu, teprve nyní se ale dostává na trh. Dozvěděli jsme se také některé další technické údaje. Překvapivá je např. nízká hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video
Po dlouhé době se v nabídce Canonu objevuje nový velký ultrazoom. PowerShot SX70 HS ponechává 65× optický zoom a 21mm ohniskovou vzdálenost, zrychluje však procesor a přidal také UHD 4K video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic
Tradiční výrobce fotografického příslušenství Lowepro dává na trh novou generaci brašen, batohů a jiného příslušenství řady ProTactic. Vylepšují modularitu a organizaci, zapracovalo se také na přístupu a odolnosti.
20.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx
Internetem kolují zvěsti, že Panasonic chystá už na příští týden koncept nového full frame CSC fotoaparátu. Z neoficiálních zdrojů se objevily zprávy např. o tom, že bude mít čip s rozlišením přes 42 MPx a pokročilé možnosti natáčení videa.
18.9.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů