www.digimanie.cz
>
>

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze
, , aktualita
Flickr Pro přináší pro své platící uživatele novou funkci navíc. Ve spolupráci se službou Pixsy nabídne vyhledávání snímků na internetu, které v případě porušení copyrightu může zpeněžit, nebo např. vynutit smazání ukradeného snímku.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Flickr zavádí novou službu pro své platící uživatele ve verzi Flickr Pro. Nová služba má na starosti vyhledávání nelegálního použití snímků uživatelů na internetu a vyřešení všech dalších právních náležitostí. Konkrétně jde o využití služeb startupu Pixsy, který reverzně hledá zvolené snímky na internetu s využitím umělé inteligence a pokud byly použity neoprávněně bez souhlasu uživatele Flickru, může se postarat o zajištění smazání tohoto snímku z Internetu, případně také vymáhání licenčních poplatků (resp. ušlý zisk). A o peníze jde především.
 
Flickr logo
 
Uživatel Flickru Pro si tak může do služby zdarma registrovat až 1000 snímků. Pokud Pixsy najde tento snímek na Internetu, oznámí to uživateli a ten se pak už může rozhodnout, co provést. Jednou z možností je DCMA takedown, aneb kroky vedoucí k tomu, aby byl neoprávněně použitý snímek smazán z Internetu. Takových stažení lze nicméně provést zdarma jen 10. Naproti tomu lze neomezeně podávat pohledávky na licenční poplatky. Pixsy tak rozjede proces vymáhání licenčních poplatků za neoprávněně použitou fotku a provize za vymáhání musí uživatel zaplatit jen tehdy, pokud se to Pixsy podaří, přičemž provize činí 50 %. Flickr doufá, že tato služba přesvědčí některé uživatele k tomu, aby si začali také platit Flickr Pro.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala