www.digimanie.cz
>
>

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze
, , aktualita
Flickr Pro přináší pro své platící uživatele novou funkci navíc. Ve spolupráci se službou Pixsy nabídne vyhledávání snímků na internetu, které v případě porušení copyrightu může zpeněžit, nebo např. vynutit smazání ukradeného snímku.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Flickr zavádí novou službu pro své platící uživatele ve verzi Flickr Pro. Nová služba má na starosti vyhledávání nelegálního použití snímků uživatelů na internetu a vyřešení všech dalších právních náležitostí. Konkrétně jde o využití služeb startupu Pixsy, který reverzně hledá zvolené snímky na internetu s využitím umělé inteligence a pokud byly použity neoprávněně bez souhlasu uživatele Flickru, může se postarat o zajištění smazání tohoto snímku z Internetu, případně také vymáhání licenčních poplatků (resp. ušlý zisk). A o peníze jde především.
 
Flickr logo
 
Uživatel Flickru Pro si tak může do služby zdarma registrovat až 1000 snímků. Pokud Pixsy najde tento snímek na Internetu, oznámí to uživateli a ten se pak už může rozhodnout, co provést. Jednou z možností je DCMA takedown, aneb kroky vedoucí k tomu, aby byl neoprávněně použitý snímek smazán z Internetu. Takových stažení lze nicméně provést zdarma jen 10. Naproti tomu lze neomezeně podávat pohledávky na licenční poplatky. Pixsy tak rozjede proces vymáhání licenčních poplatků za neoprávněně použitou fotku a provize za vymáhání musí uživatel zaplatit jen tehdy, pokud se to Pixsy podaří, přičemž provize činí 50 %. Flickr doufá, že tato služba přesvědčí některé uživatele k tomu, aby si začali také platit Flickr Pro.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář