www.digimanie.cz
>
>

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze
, , aktualita
Flickr Pro přináší pro své platící uživatele novou funkci navíc. Ve spolupráci se službou Pixsy nabídne vyhledávání snímků na internetu, které v případě porušení copyrightu může zpeněžit, nebo např. vynutit smazání ukradeného snímku.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Flickr zavádí novou službu pro své platící uživatele ve verzi Flickr Pro. Nová služba má na starosti vyhledávání nelegálního použití snímků uživatelů na internetu a vyřešení všech dalších právních náležitostí. Konkrétně jde o využití služeb startupu Pixsy, který reverzně hledá zvolené snímky na internetu s využitím umělé inteligence a pokud byly použity neoprávněně bez souhlasu uživatele Flickru, může se postarat o zajištění smazání tohoto snímku z Internetu, případně také vymáhání licenčních poplatků (resp. ušlý zisk). A o peníze jde především.
 
Flickr logo
 
Uživatel Flickru Pro si tak může do služby zdarma registrovat až 1000 snímků. Pokud Pixsy najde tento snímek na Internetu, oznámí to uživateli a ten se pak už může rozhodnout, co provést. Jednou z možností je DCMA takedown, aneb kroky vedoucí k tomu, aby byl neoprávněně použitý snímek smazán z Internetu. Takových stažení lze nicméně provést zdarma jen 10. Naproti tomu lze neomezeně podávat pohledávky na licenční poplatky. Pixsy tak rozjede proces vymáhání licenčních poplatků za neoprávněně použitou fotku a provize za vymáhání musí uživatel zaplatit jen tehdy, pokud se to Pixsy podaří, přičemž provize činí 50 %. Flickr doufá, že tato služba přesvědčí některé uživatele k tomu, aby si začali také platit Flickr Pro.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů