Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze

11.4.2019, Milan Šurkala, aktualita
Flickr Pro přináší pro své platící uživatele novou funkci navíc. Ve spolupráci se službou Pixsy nabídne vyhledávání snímků na internetu, které v případě porušení copyrightu může zpeněžit, nebo např. vynutit smazání ukradeného snímku.
Sociální síť Flickr zavádí novou službu pro své platící uživatele ve verzi Flickr Pro. Nová služba má na starosti vyhledávání nelegálního použití snímků uživatelů na internetu a vyřešení všech dalších právních náležitostí. Konkrétně jde o využití služeb startupu Pixsy, který reverzně hledá zvolené snímky na internetu s využitím umělé inteligence a pokud byly použity neoprávněně bez souhlasu uživatele Flickru, může se postarat o zajištění smazání tohoto snímku z Internetu, případně také vymáhání licenčních poplatků (resp. ušlý zisk). A o peníze jde především.
 
Flickr logo
 
Uživatel Flickru Pro si tak může do služby zdarma registrovat až 1000 snímků. Pokud Pixsy najde tento snímek na Internetu, oznámí to uživateli a ten se pak už může rozhodnout, co provést. Jednou z možností je DCMA takedown, aneb kroky vedoucí k tomu, aby byl neoprávněně použitý snímek smazán z Internetu. Takových stažení lze nicméně provést zdarma jen 10. Naproti tomu lze neomezeně podávat pohledávky na licenční poplatky. Pixsy tak rozjede proces vymáhání licenčních poplatků za neoprávněně použitou fotku a provize za vymáhání musí uživatel zaplatit jen tehdy, pokud se to Pixsy podaří, přičemž provize činí 50 %. Flickr doufá, že tato služba přesvědčí některé uživatele k tomu, aby si začali také platit Flickr Pro.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.