www.digimanie.cz
>
>

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze

Ukradli vám fotku z Flickru? Díky Pixsy za ni dostanete i peníze
, , aktualita
Flickr Pro přináší pro své platící uživatele novou funkci navíc. Ve spolupráci se službou Pixsy nabídne vyhledávání snímků na internetu, které v případě porušení copyrightu může zpeněžit, nebo např. vynutit smazání ukradeného snímku.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Flickr zavádí novou službu pro své platící uživatele ve verzi Flickr Pro. Nová služba má na starosti vyhledávání nelegálního použití snímků uživatelů na internetu a vyřešení všech dalších právních náležitostí. Konkrétně jde o využití služeb startupu Pixsy, který reverzně hledá zvolené snímky na internetu s využitím umělé inteligence a pokud byly použity neoprávněně bez souhlasu uživatele Flickru, může se postarat o zajištění smazání tohoto snímku z Internetu, případně také vymáhání licenčních poplatků (resp. ušlý zisk). A o peníze jde především.
 
Flickr logo
 
Uživatel Flickru Pro si tak může do služby zdarma registrovat až 1000 snímků. Pokud Pixsy najde tento snímek na Internetu, oznámí to uživateli a ten se pak už může rozhodnout, co provést. Jednou z možností je DCMA takedown, aneb kroky vedoucí k tomu, aby byl neoprávněně použitý snímek smazán z Internetu. Takových stažení lze nicméně provést zdarma jen 10. Naproti tomu lze neomezeně podávat pohledávky na licenční poplatky. Pixsy tak rozjede proces vymáhání licenčních poplatků za neoprávněně použitou fotku a provize za vymáhání musí uživatel zaplatit jen tehdy, pokud se to Pixsy podaří, přičemž provize činí 50 %. Flickr doufá, že tato služba přesvědčí některé uživatele k tomu, aby si začali také platit Flickr Pro.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala