4.2.2013, Milan Šurkala, aktualita

Nikon uvedl novou generaci svých ultrazoomů řady Coolpix. Nový model Coolpix P520 navazuje na předchozí model Coolpix P510, jednou ze změn je větší plně polohovatelný LCD displej a opět vyšší rozlišení.

reklama
rozpačitý Nikon | od: miro eos  13.5.201320:54
Tak neviem, zrkadlovky možno Nikon vie robiť, ale kompakty určite nie. A zaujímavé, že dosť dôležité doslova vady si nikto v recenziách nevšimne. A je to aj pri tzv. profi kompaktoch, kde sú len chvály. Zoom ­- u všetkých typov pri zoomovaní smer ­"wide­" zakmitá po vypnutí páčky. A to urobí aj pri videu ­- super. Pri videu veľmi ťažko zaostrujú a stále preostrujú. Na tele rozsahu video nezaostrí ani vonku na snehu, kde je naozj dosť svetla. Oproti Panasonicu je to nepoužiteľné. Okrem toho ­"lieta ­" expozícia a zdá sa, aj vyváženie bielej. Farebné podanie celkove ­(aj u foto­) je svojské, až moc strohé. A červenú podľa mňa nezvláda, posúva do rumelky, až oranžova. To pri dennom svetle. Pri umelom ­(wolfrám, úsp. žiarivky rôzne­) sa mi jednoducho nepodarilo nijako dosiahnuť uspokojivé podanie prítomných farieb, vždy bola niektorá ­"out­", najmä zasa červená a pleť. Vrátil som kvôli tomuto ­(aj inému­) Nikon P 7100, Nikon P7700, Nikon P 510. Už sa predáva P 520, mal som ho v ruke, zoom opäť ­"cuká­", aj ked možno trochu menej, tak neviem....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Obrazová" kvalita fotografií | od: Don Q (17)  7.5.201317:48
Stáhnul jsem si cca 20 fotek ve vysokém rozlišení. V detailech jsou fotky dost rozmazané ­(obrysově rozdvojené!­). Docela propadák, kvalita na úrovni foťáku z mobilu. Tento přístroj nechci ani zadarmo. Kam se tohle šumítko hrabe na staré dobré ­"kinofilmové­" foťáky! Fakt je, že ty neměly GPS :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dotaz :) | od: KRVINKAXXX (2)  2.4.201314:24
Dobrý den, zajímalo by mne zda na tento fotoaparát budete dělat nějakou bližší recenzi ­(např i s fotografiemi­).
Jelikož se jedná o ­"novější­" typ mnoho recenzí na něj není a pokud ano hodně se v názorech rozcházejí.
Předem děkuji za případnou odpověď
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz :) | od: Milan Šurkala (5655)  2.4.201315:55
Těžko říci. Tento fotoaparát není na seznamu těch, jejichž recenze je ­"téměř jistá­", ale to neznamená, že se neobjeví ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dotaz | od: Jan Šlégl  7.3.20138:25
Nevíte jak tenhle P520 fotí? Jestli se vyplatí koupit tenhle nebo ten předchozí. Na tom předchozím se mi líbila ta stabilizace. Osobně 18 Mpx vůbec nevyužiji takže ty 2 Mpx jsou vlastně spíš na škodu.
Nejsem člověk co za foťák může dát hodně peněz :­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Aby se neřeklo | od: Choakinek (2637)  4.2.201319:55
Nikon překvapil. Čekal jsem, že se bude snažit překonat konkurenci a vytáhne se alespoň se 1400 mm objektivem a ono ne. Tak to schválně zkazil alespoň tím rozlišením, aby se neřeklo :­-­). Když už to Nikon jakžtakž vychytá ­(dříve mu 12 Mpx kompakty fotily příšerně­), tak tam hodí 18 Mpx a jsme tam, kde předtím. Jinak ta clona na nejdelším ohnisku... tak já u Nikona 8800 musím dávat F7.4, aby byla kresba dobrá, tak to těch F5­(něco­) není zas tak moc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Aby se neřeklo | od: lt (574)  5.2.20138:36
1400mm zoom im uz cinan urcite robi a cakaju na 24mpix cip :D s tym potom vytru kocura ostatnym. Myslim, ze tieto hracky su skor uz okriplene videokamery s moznostou spravit lepsiu fotku nez videokamera. Akurat ten EU limit na dlzku natacania ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.