www.digimanie.cz
>
>
>
>

Umax Premier DS-8330: Osmimegapixelový kompakt

Umax Premier DS-8330: Osmimegapixelový kompakt
, , aktualita
Přestože jsme již psali na Digimanii o kapesním osmimegapixelu od Aceru, tak prvním osmimegapixelovým fotopřístrojem v této kategorii byl model Premier DS-8330 od Umaxu. Model je vybaven manuálním nastavením clony i času a velkým 2,5 palcovým LCD zobrazovačem. Navíc dávno minuly časy, kdy jste modely od Umaxu poznali na dálku nejenom díky neatraktivnímu designu, ale také použitému materiálu. Tomuto Premieru může závidět povedený "look" nejeden Canon či Minolta.
K oblíbeným
reklama
Model Premier 8830 z hliníkové slitiny je úzký a vskutku kapesní, což potvrzují jeho rozměry 91 × 57 × 27 milimetrů a díky velmi nízké hmotnosti (bez akumulátoru 150 gramů) vám skutečně onu pověstnou kapsu neprotrhne. Hned při prvním pohledu na přední stranu modelu se dozvíte díky nápisu na malém bočním výstupku, jak vyspělý má model CCD snímač a jak obrovský LCD displej (2,5") pokrývá velkou část zadní strany (tato informace je alespoň na modelu, který už máme v redakci na testech).
Použitý snímač má velikost 1/1,8" a obsahuje 8,1 milionů efektivně využitelných obrazových buněk. Uvidíme ovšem až v praxi, jak si poradí s úrovní šumu, i vzhledem k tomu, že maximální dostupná hodnota citlivosti je pouze 200 ISO. Manuálně lze tedy nastavit hodnoty 50, 100 a 200 ISO. V Menu potom najdete tyto čtyři rozlišení snímků: 3264 x 2448, 2560 x 1920, 1600 x 1200 a 640 x 480 bodů. Ve všech velikostech se dají snímky ukládat ve třech kompresních poměrech (Fine, Standard a Economy). Snímky se zapisují ve formátu JPEG na paměťové karty typu Secure Digital, v balení najdete 64 MB kartu.

A jakou optikou model disponuje? Objektiv je trojnásobný optický zoom, který má rozsah ohniskových vzdáleností od 7,5 do 22,5 milimetru (v přepočtu od 36 do 108 milimetrů) při solidní světelnosti od F2,8 do F4,8. Navíc je autofocus vybaven přisvětlovacím paprskem, takže by ostření mělo být dostatečně rychlé a přesné i při snímání v interiéru a při zhoršených světelných podmínkách. Uvedený optický zoom lze ještě podpořit maximálně 5,1-násobným digitálním přiblížením. Co se týká funkčního vybavení, tak o tom, že model umožňuje nastavit clonu i čas manuálně jsme se již zmínili, jinak jsou k dispozici i režimy s prioritou clony i času. Využít můžete i několik přednastavených scén (například Sport nebo Portrét). Bohužel nedostatečný je rozsah závěrky: od 1/2 do 1/1500 sekundy. Teplota bílé lze nastavit i manuálně, anebo pomocí pěti přednastavených hodnot. Model je vybaven i expozičním bracketingem. Výborné jsou parametry ozvučeného videozáznamu: maximální rozlišení je 640 x 480 bodů a nejvyšší rychlost 30 snímků za sekundu.
Test této horké novinky již připravujeme a jestli jsme se zmínili, že Umax prošel proměnou u svých modelů, co se týká designu, tak naštěstí zůstal věrný nízkým cenám, a tak doporučená cena modelu Premier 8330 je 8 990 Kč. Už nyní vidíme jako největší potencionální slabinu jinak velmi zajímavého modelu malý rozsah závěrky kombinovaný s nízkou maximální hodnotou citlivosti snímače.

Specifikace:

Umax Premier DS-8330
  • Snímač: 8,3 milionů obrazových buněk
  • Maximální fyzické rozlišení snímku: 3264 x 2448 bodů
  • Objektiv: 3x optický a 5,1x digitální
  • LCD displej: 2,5", rozlišení 201 000 pixelů
  • Paměťové médium: Secure Digital
  • Rozměry: 91 × 57 × 27 milimetrů
  • Hmotnost: 150 gramů
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů